BOOX kullanıcı Rehberi

Kurulumu Tamamlayın

 • Cihazınızda Yapmanız Gereken Temel Ayarlar

  BOOX cihazınızda yapmanız gereken temel ayarları görmek için bu bağlantıya tıklayın.

 • Wi-Fi Bağlantınızı Etkinleştirin

  Wi-Fi bağlantınızı etkinleştirmek için ekranınızı sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırın. Açılan Kontrol Merkezi penceresinden Kablosuz butonuna dokunun. Buton koyu renk olduğunda Wi-Fi etkinleşecektir. Wi-Fi ayarlarını görmek için aynı butona parmağınızı basılı tutun. Açılan pencereden ağ seçiminizi yapın ve gerekliyse ağ parolasını girin.

  Eğer cihazınızda ağa bağlanma sorunu olduğunu düşünüyorsanız şu adımı uygulayın:

  • Tarih ve saatin doğru olduğundan emin olun: Tarih ve Saati Otomatik Ayarla seçeneğini aktif edin. Ardından Saat Dilimi Seçin satırından GMT+03:00 olan herhangi bir saat dilimini seçin.

  Sorun devam ediyorsa bu, bağlanmaya çalıştığınız ağın güvenlik duvarından kaynaklanıyor olabilir. Test etmek için cep telefonunuzdan kişisel erişim noktasını etkinleştirin ve bu ağa bağlanmayı deneyin.

 • Güç Ayarını Yapın

  BOOX cihazınızın güç ayarını yapmak için Ayarlar sekmesine gelin ve Güç butonuna dokunun. Açılan pencereden cihazınızın ne zaman otomatik uykuya geçeceği, uyku modundan çıktıktan sonra hangi bağlantıları gerçekleştireceği gibi ayarlamaları yapabilirsiniz. Eğer cihazınızla birlikte BOOX mıknatıslı kılıf kullanıyorsanız Otomatik Uyku kısmını Hiçbir Zaman olarak ayarlamanız ve Kapağı Kapattıktan Sonra Otomatik Uyut seçeneğini aktifleştirmeniz tavsiye edilir.

 • Görünümü Özelleştirin

  BOOX cihazınızın arayüzünde kullanılan yazı tipini ve boyutunu değiştirebilirsiniz.

  • Yazı tipini değiştirmek için Ayarlar sekmesine gelin. Sistem Ayarları butonuna dokunun. Sistem Yazı Tipi satırını seçin ve yazı tipi tercihinizi yapın. Yeniden başlatma gerekecektir, onay verin.
  • Yazı boyutunu değiştirmek için Ayarlar sekmesine gelin. Sistem Ayarları butonuna dokunun. Sistem Yazı Tipi Boyutu satırına gelin ve yazı tipi boyutunuzu belirleyin.

 • Hareket Kısayollarını Keşfedin

  BOOX cihazınızda hareket kısayollarının nasıl kullanıldığını görmek için bu bağlantıya tıklayın.

 • Wi-Fi ve Bluetooth Bağlantısını Otomatik Kapanmaya Ayarlayın

  BOOX cihazında güç tüketimini azaltmak için ağ, bluetooth ve sesi otomatik kapanmaya ayarlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar sekmesine gelin ve Güç butonuna dokunun. Cihaz uyku moduna girdikten sonra kesintiyi geciktir satırına dokunun ve sizin için ideal olan süreyi seçin. Hemen seçeneği, güç tüketimini azaltmak için en ideal olanıdır.

 • Ekran Yenileme Modlarıyla Tanışın

  BOOX cihazınızdaki ekran yenileme modlarını ve kullanım amaçlarını keşfetmek için bu bağlantıya tıklayın.

 • Ekran Koruyucunuzu Belirleyin

  Boox cihazınızın ekran koruyucusunu belirlemek için Uygulamalar sekmesine gelin ve Ekran Koruyucusu butonuna dokunun. Seçebileceğiniz dört farklı ekran koruyucu stili bulunmaktadır. Ekranınızı yana kaydırarak stillileri görüntüleyebilirsiniz.

  Görüntü Ekran Koruyucu: Seçtiğiniz bir ya da birden fazla resim ekran koruyucunuz olarak ayarlanır. Eğer birden fazla görsel seçimi yaparsanız resimler her uyku moduna geçişte değişecektir.

  Hatırlatıcı Ekran Koruyucu: Takvim Notları uygulamasında oluşturduğunuz notlar ekranınızda görüntülenecektir.

  Saat Ekran Koruyucu: Ekran koruyucunuz saat, takvim ve alarm bilgisi olarak görüntülenecektir. Güç tüketimini azaltmak adına yenileme aralığını uzun tutmanız önerilir.

  Şeffaf Ekran Koruyucu: Ekran koruyucunuz bekleme moduna geçmeden önceki son ekranınız olarak ayarlanacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuzun yanıtını bulamadınız mı? Lütfen bizimle paylaşın.

Shopping Cart
Scroll to Top