Ücretsiz E-Kitap Siteleri

Gutenberg Projesi

Gutenberg Projesi, telif hakkı olmayan kültürel eserleri dijital ortama aktarmak, arşivlemek ve dağıtmak amacıyla yürütülen gönüllü bir çalışmadır. 1971 yılında oluşturulan Gutenberg Projesi, dünyanın en eski dijital kütüphanesidir. İnternetin doğmasından sonra web ortamına taşınmıştır.

Open Culture

openculture.com’da çok sayıda e-kitap, sesli kitap, film bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz eğitimlere katılarak  dil öğrenebilir ya da blog yazılarıyla bambaşka dünyaları keşfedebilirsiniz.

google Play Kitaplar

BOOX cihazınıza Google Play Store üzerinden Play Kitaplar uygulamasını indirerek çok sayıda ücretsiz kitaba ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi uygulama üzerinden gerçekleştirdiğiniz için dosya transferiyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Tek dokunuşla kitabınızı  okuyabilirsiniz.

The National Acedemies Press

ABD Ulusal Akademiler Basını, Ulusal Bilimler, Mühendislik ve Tıp Akademileri, Ulusal Mühendislik Akademisi, Ulusal Tıp Akademisi ve Ulusal Araştırma Konseyi tarafından yayınlanan raporları yayınlamak için oluşturulmuştur. Çeşitli konularda yılda yaklaşık 200 kitap yayınlamaktadır.

Free Books

İngilizce kitapları seviyorsanız ya da İngilizcenizi geliştirmek için kitap arıyorsanız bu site sizin için bir maden olabilir! Aşktan bilim kurguya kadar farklı türlerde birçok kitap barındıran bu siteden dilediğiniz kitabı indirebilirsiniz.

Internet Archive

Internet Archive için gelmiş geçmiş en büyük hizmetlerden birisi diyebiliriz. E-kitap sayısı 1 milyondan fazla! Internet Archive sayesinde Türkçe dahil her dilde kitaba erişebilir ve 2 haftalığına ödünç alıp tüm kitapları okuyabilirsiniz. En iyi dostunuzun bile sağlayamayacağı bu güzellikle hemen tanışın deriz!

Open Library

Burası tam anlamıyla gerçek bir kütüphane. Sadece kitaplara değil, o kitapların eski edisyonlarına, farklı çevirilerine ve kitapla ilintili çalışmalara da kolayca ulaşmak mümkün. Türkçe dahil onlarca dilde yayın var, tek gereken kapısından girmek ve keşfe çıkmak.

Many Books

Bu sitede 50.000’den fazla İngilizce kitap sizi bekliyor. Size ise seçip indirmek kalıyor.

LibriVox

Eğer sesli kitaplara meraklıysanız bu siteden birçok farklı dilde sesli kitaplara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz gönüllü olarak sizler de kitap seslendirmesi yapabilirsiniz. 

Free E-Books

Farklı kategoriler altında ücretsiz kitaplar barındıran bu siteden de binlerce kitaba erişebilirsiniz. Kategori seçimi yaparak kitapları listeleyebilir ya da arama çubuğuna ilgili kelimeyi yazabilirsiniz. Üyelik oluşturarak giriş yapmanız gereken bu siteden ayda 5 adet ücretsiz  kitap indirebilirsiniz.

Shopping Cart
Scroll to Top