Ücretsiz E-Kitap Siteleri

Gutenberg Projesi telif hakkı olmayan kültürel eserleri dijital ortama aktarmak, arşivlemek ve dağıtmak amacıyla yürütülen gönüllü bir çalışmadır. 1971 yılında kurulan Gutenberg Projesi, dünyanın en eski dijital kütüphanesidir; İnternet'in doğmasından sonra Web ortamına taşınmıştır.

Kitaplarım cebime sığsın, yolculuk yaparken cebimden çıkartıp okuyayım, genelde okuduğum kitapların mobi ve epub formatı mevcut diyorsanız Poke 3 modeli sizin için uygun olacaktır.

Türkçe öyküler, kurgu eserler okumak istediğimizde AltKitap’ın eşsiz, yüzlerce az bilinen ama kuvvetli kaleme sahip yazarlarla donanmış kütüphanesinde dilediğiniz e-kitabı ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Genelde mobi ve epub gibi büyütülebilir formatlarda kitaplar okuyorum. Bazen PDF okuyabiliyorum. Yolculuk esnasında da yanımda taşınabilir olmasını istiyorum diyorsanız Leaf modeli sizin için uygun olabilir.

Openculture.com'da bol miktarda ücretsiz sesli kitap, film ve e-kitap bulabilir, ücretsiz eğitimlere katılabilir, İspanyolca, Rusça, Latin, Korece gibi birçok dili öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda blog yazılarıyla bambaşka dünyaları keşfedebilirsiniz.

Çoğunlukla PDF formatında kitaplar okuyorum. Fakat e-kitap okuyucumu yanımda taşımam lazım. Taşınabilir bir boyutta olmasını isterim diyorsanız Nova Air sizin için uygun olabilir.

Direkt olarak mobil uygulamalar vasıtasıyla Android kullanıcısı olun Google Kitaplar uygulamasıyla farklı dillerde binlerce kitabı tek tıkla indirip okuyabiliyorsunuz. Dosya indirip kaydetme, transfer etme gibi dertler de yok.


Okuduğum belgeler genelde renkli. Bu yüzden renkli e-kitap okuyucusu benim için olmazsa olmaz diyorsanız Nova 3 Color modelimiz sizin için uygun olabilir. 

ABD Ulusal Akademiler Basını, Ulusal Bilimler, Mühendislik ve Tıp Akademileri, Ulusal Mühendislik Akademisi, Ulusal Tıp Akademisi ve Ulusal Araştırma Konseyi tarafından yayınlanan raporları yayınlamak için oluşturuldu. Bilimlerde çok çeşitli konularda yılda yaklaşık 200 kitap yayınlamaktadır.

Okuduğum belgeler PDF formatında. Belgeler üzerinde not almam gerekiyor. Akademik çalışmalarda bulunuyorum. Genelde yanımda birden fazla kitabı taşımak zorunda kalıyorum diyorsanız sizin için Note Air2 modelimiz uygun olabilir.

İngilizce kitaplara bayılıyorsanız ya da geliştirmek için kitap arıyorsanız bu site sizler için bir maden! Dramdan, aşka, bilim kurguya kadar geniş bir yelpazeye sahip bu platformda birçok yabancı e-kitaplara ulaşabilirsiniz!

Okuduğum belgeler PDF formatında. Belgeler üzerinde not almam gerekiyor. Akademik çalışmalarda bulunuyorum. Genelde yanımda birden fazla kitabı taşımak zorunda kalıyorum diyorsanız sizin için Note 5 modelimiz de uygun olabilir.

Internet Archive, gelmiş geçmiş en büyük hizmetlerden birisi diyebiliriz. E-kitap sayısı 1 milyondan fazla! Internet Archive sayesinde Türkçe dahil her dilde kitaba erişebilir ve 2 haftalığına ödünç alıp tüm kitapları okuyabilirsiniz. En iyi dostunuzun bile sağlayamayacağı bu güzellikle hemen tanışın deriz!


Okuduğum belgelerdeki yazı puntosu genelde çok küçük oluyor, bu belgeleri geniş bir ekranda okumak istiyorum. Ekranı ikiye bölüp bir taraftan okuma yaparken diğer tarafta not almak için yeterince geniş bir alan istiyorum diyorsanız veya küçük yazıları görmek konusunda zorlanıyorsanız o zaman Max Lumi2 modelimiz size uygun olabilir. 

Burası tam anlamıyla gerçek bir kütüphane. Sadece kitaplara değil, o kitapların eski edisyonlarına, farklı çevirilerine ve kitapla ilintili çalışmalara da kolayca ulaşmak mümkün. Türkçe dahil onlarca dilde yayın var, tek gereken kapısından girmek ve keşfe çıkmak.

Yapmam gereken işler bilgisayar ekranında yapılmalı. Ama bilgisayar ekranına çok bakınca gözlerim rahatsız oluyor, bu ekranı e-ink ekrana çevirme şansım olsa hiç bu imkanı hiç kaçırmazdım diyorsanız sizin için Mira monitörümüz uygun olabilir. 

50.000'den fazla İngilizce kitap sizi bekliyor. Seçip beğenip indirin. 

Yapmam gereken işler bilgisayar ekranında yapılmalı. Ama bilgisayar ekranına çok bakınca gözlerim rahatsız oluyor, bu ekranı e-ink ekrana çevirme şansım olsa hiç bu imkanı hiç kaçırmazdım diyorsanız ve 25.3 inç gibi büyük bir ekrandan bu işlerinizi yapmak istiyorsanız sizin için Mira Pro monitörümüz uygun olabilir. 

Shopping Cart