Yazma

 • Kalem kalibrasyonu nasıl yapılır?

  Kalem ucunuzun ekrana değdiği konum ile kaleminizin ekranda bıraktığı izin konumu arasında fark varsa kalem kalibrasyonu yapmanız gerekir. Kalem kalibrasyonu yapmak için BOOX cihazınızın Ayarlar sekmesine gelin. Buradan Kalibrasyon butonuna dokunun. Kaleminizle Başlat butonuna dokunun. Ekranınızın köşelerinde “+” işaretleri belirecektir. Kaleminizle bu işaretlerin tam ortasına dokunun. Kalibrasyon tamamlandığında yine kaleminiz ile 10 saniye içinde onay vermeniz gerekecektir. Tamam butonu ile kalibrasyon işleminizi onaylayabilirsiniz.

 • Kalem ucu nasıl değiştirilir?

  BOOX yedek kalem ucu kutunuzdan çıkan aparatı cımbız gibi kullanarak kaleminizin ucuna yerleştirin ve hafifçe sıkıştırın. Kaleminizin ucunu aparat ile kavradıktan sonra yavaşça çekin ve çıkartın. Yeni kalem ucunu dikkatlice yerleştirin. Videolu anlatım için bu bağlantıyı ziyaret edin.

 • Kalem ucu ne sıklıkla değiştirilmelidir?

  Stylus kalem uçlarının değiştirilme aralığı kullanım sıklığına ve kullanım sırasında uygulanan basınca göre değişiklik gösterir. Kalem ucunuzda meydana gelen aşınma, düzleşme ve sertleşme kalem ucunuzu değiştirme vaktinin geldiğine işarettir. Normal kullanımda, ortalama 3-6 ayda bir değiştirilmesi gerekir.

 • Hangi cihazlar hangi kalemlerle uyumludur?

  Kalem kullanımını destekleyen bütün BOOX cihazlarımız Aksesuarlar sekmemizde yer alan tüm kalem çeşitleriyle uyumludur.

 • Hangi yedek uçlar hangi kalemlerle uyumludur?

  Yedek kalem uçlarımızın uyumluluğu şu şekildedir:

  • Kalın Yedek Kalem Ucu: BOOX Pen 2 Pro, BOOX Pen Plus. (Tab X, Tab Ultra, Note Air2 Plus, Nova Air C, Nova Air2 cihazlarınız için kalın yedek kalem ucu edinmelisiniz)
  • İnce Yedek Kalem Ucu: Note Air Stylus Kalem (Nova Air ve Note Air cihazlarınız için ince yedek kalem ucu edinmelisiniz.)
 • Kalemlerin şarj edilmesi gerekir mi?

  Kalem kullanımını destekleyen BOOX cihazlarımız, şarj edilmeyi gerektirmeyen stylus kalemlerle çalışır. Herhangi bir güç kaynağına sahip olmayan kalemlerimiz, ekran üzerinde hareket ederken ekran tarafından üretilen elektromanyetik alanı kullanır.

 • Kalemle vurgu nasıl yapılır?

  BOOX ile okuma yaparken kaleminizi parmağınız gibi kullanarak vurgu yapabilirsiniz. Eğer ekrana kaleminizle dokunduğunuzda kaleminiz yazmaya devam ediyorsa kitabınızın ortasına parmağınızla bir kez dokunun. Üst sekmeden butonuna dokunun. Böylece kaleminizi parmağınız gibi kullanabilirsiniz.

 • Kalemsiz satılan modellerde kalem kullanılabilir mi?

  Kalem kullanımını destekleyen tüm modellerimiz kalemleriyle birlikte satılmaktadır. Paket içeriğinde kalem bulunmayan cihazlarımız kalem kullanımını desteklememektedir.

Shopping Cart
Scroll to Top