Kütüphane

 • Kitabın kapağı nasıl değiştirilir?

  BOOX cihazınız ile kütüphanenizdeki kitapların kapağını değiştirmek için kapağını değiştirmek istediğiniz kitabın üzerinde parmağınızı basılı tutun. Açılan pencereden Özel Kapak butonuna dokunun. Görsel seçimi yapabilmeniz için depolama alanınız açılacaktır. Kullanmak istediğiniz görsele dokunduğunuzda kitabınızın kapağı değişecektir.

 • Kitabın adı nasıl değiştirilir?

  BOOX cihazınız ile kütüphanenizde bulunan kitapların adını değiştirmek için adını değiştirmek istediğiniz kitabın üzerinde parmağınızı basılı tutun. Açılan pencereden Yeniden Adlandır butonuna dokunun. Kitabınıza vermek istediğiniz ismi yazın ve Tamam seçeneğine dokunun.

 • Kitaplar kitaplıklar halinde nasıl arşivlenir?

  BOOX cihazınız ile kütüphanenizdeki kitapları kitaplıklara ayırmak için Kütüphane sekmesinin sağ üst köşesindeki butonuna ve ardından Kitaplık Oluştur seçeneğine dokunun. BOOX sizden bu kitaplığa bir isim vermenizi isteyecektir. İsmi yazın ve Tamam seçeneğine dokunun. Oluşturduğunuz klasöre taşımak istediğiniz kitabın üzerine parmağınızı basılı tutun ve açılan Taşı butonuna dokunun. Kitabınızı hangi kitaplığa taşımak istediğinizi soran bir ekranla karşılaşacaksınız. Kitaplık seçiminizi yaptığınızda kitabınız ilgili klasöre taşınacaktır.

 • Kitaplara parola nasıl eklenir?

  Parola eklemek istediğiniz kitabın üzerine parmağınızı basılı tutun. Açılan pencereden Kilitle butonuna dokunun. Ekran kilidi parolanızı kullanabilir ya da kitabınız için yeni bir parola oluşturabilirsiniz. Eğer yeni bir parola oluşturmak isterseniz Sayısal parola kullan seçeneğine dokunun. Aynı parolayı iki satıra da girin. Bu parolayı varsayılan olarak kullanmak istiyorsanız ilgili kutucuğu işaretleyin. Tamam seçeneğine dokunarak parolanızı aktif edin.

  Önemli: Belirlediğiniz parolayı sıfırlamak için ONYX hesabınıza bağlı olmanız gerekir.

 • Kitaplar nasıl paylaşılır?

  BOOX cihazınızda kitabınızı paylaşmak için Kütüphane sekmesine gelin. Paylaşmak istediğiniz kitabın üzerinde parmağınızı basılı tutun. Açılan pencereden Paylaş butonuna dokunun ve ardından paylaşma kanalınızı seçin.

 • Kitaplar nasıl senkronize edilir?

  BOOX ile kitaplarınızı senkronize etmenin birden fazla yolu vardır. Bunlardan biri Onyx hesabına senkronizasyondur. Onyx hesabına kitaplarınızı senkronize etmek için Kütüphane sekmesine gelin. Sağ üst köşedeki butonuna ve ardından Senkronizasyon Ayarları seçeneğine dokunun. Eğer giriş yapmadıysanız ONYX hesabınıza giriş yapın. Ardından Okuma verilerini senkronize et butonunu aktifleştirin. Senkronize edilen kitaplarınızın altında onay işareti belirecektir. Kitaplarınızın en son ne zaman senkronize edildiğini görmek için Kütüphane sekmesine gelin. Parmağınızı kitabınızın üzerine basılı tutun. Açılan pencerenin üst satırından Senkronizasyon sekmesine dokunun. Son senkronizasyon zamanı bu pencerede görünecektir.

  Not: Onyx hesabınızla kitaplarınızı senkronize edebilmek için ONYX hesabınızı oluşturmuş ve cihazınızdan giriş yapmış olmanız gerekir.

  Kitaplarınızı senkronize etmenin bir başka yolu da Google Drive kullanmaktır. Google Drive ile nasıl otomatik senkronizasyon yapabileceğinizi görmek için bu bağlantıya tıklayın.

 • Okuma istatistikleri nasıl görüntülenir?

  BOOX ile okuma istatistiklerini görüntülemek için Kütüphane sekmesine gelin. Ekranın sol üst kısmındaki butonuna dokunun. Okuma istatistikleri penceresi açılacaktır.

 • Cihazdaki kitaplar kütüphanede nasıl görüntülenir?

  BOOX depolama alanındaki Books ve Shop klasörlerindeki belgeleri otomatik olarak tarar ve kütüphanede görünmesini sağlar ancak kütüphanede hangi klasördeki belgelerin görüntüleyeceğini siz de belirleyebilirsiniz. Bu konuya dair ayarlamaları gerçekleştirmek için Kütüphane sekmesine gelin. Sağ üst köşedeki butonuna ve ardından Kütüphane Ayarları seçeneğine dokunun.

  “Belirtilen dahili depolama yolunu otomatik olarak tara” seçeneği “off” konumundayken BOOX cihazınızdaki tüm belgeler depolama alanında nerede kayıtlı olduklarına bakılmaksızın taranacak ve kütüphanenize eklenecektir.

  “Belirtilen dahili depolama yolunu otomatik olarak tara” seçeneği “on” konumundayken sadece sizin belirteceğiniz dosya yolundaki belgeler kütüphanenize çağrılacaktır. Depolama alanındaki klasörlerden kütüphanenizde görüntülemek istediklerinizi seçmek için ilgili satır “on” konumundayken “+” sembolüne dokunun ve klasör seçimi yapın. Seçtiğiniz klasördeki belgeler kütüphanenizde görüntülenecektir. Eğer alt satırlarda görünmesini istemediğiniz dosya yolları varsa kenarlarındaki “-” sembollerine dokunarak kütüphanenizden kaldırabilirsiniz.

Shopping Cart
Scroll to Top