BOOX İle Dosya Transferi

Bilgisayarınızdaki kitapları BOOX e-kitap okuyucunuza aktarmak, BOOX cihazınızda aldığınız notları telefonunuzda görüntülemek ya da telefonunuzdaki müzikleri BOOX cihazınızda dinlemek… Bunların her birini ve daha fazlasını BOOX ve diğer cihazlarınız arasında dosya transferi yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda BOOX ile dosya transferi yapmanın yollarından bahsedeceğiz.

1. Kablo İle Transfer

BOOX ile dosya transferinizi kablo yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kablonuzun bir ucunu BOOX cihazınıza, diğer ucunu bilgisayarınıza bağlayın.

Kablo ile transfer
Eğer Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız “Bu Bilgisayar” menüsü altında BOOX cihazınızın depolama alanı görünecektir.

Bilgisayarınız BOOX cihazınızı görmüyorsa bu bilgisayarınızın güvenlik duvarından kaynaklanıyor olabilir. Güvenlik duvarına ilişkin sorunlarını çözmek için bu ya da benzeri videoları inceleyebilirsiniz.

Eğer Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayarınıza Android işletim sistemine sahip cihazlarla veri transferi yapmanızı sağlayan bir program indirmelisiniz. Youtube’da bu konuya ilişkin çok sayıda video bulunuyor, birini bu bağlantıya ekliyoruz.

BOOX cihazınızın depolama alanına ulaştığınızda dosya transferini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızdan BOOX cihazınıza göndereceğiniz dosyalar için şu klasörleri tercih edebilirsiniz.

Kitaplar ⇒ Books
Müzikler ⇒ Music
Resimler ⇒ Pictures
Ekran Koruyucular ⇒  Screensaver
Not Şablonları ⇒ NoteTemplate

BOOX cihazınızdan almak isteyeceğiniz dosyaları ise şu klasörlerde bulabilirsiniz.

BOOX cihazınıza indirdiğiniz dosyalar ⇒ Download
Kitaplar ⇒ Books
Not Defterleri (Dışa Aktardıklarınız) ⇒ Note

Sürükle-bırak ya da kopyala-yapıştır yöntemiyle dosya transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2.Bluetooth İle Transfer

BOOX cihazınızla Bluetooth kullanarak dosya transferi yapmak için BOOX cihazınızın ekranını sol üst köşeden aşağı doğru kaydırın. Bluetooth butonuna dokunarak Bluetooth’u etkinleştirin. Transfer sağlayacağınız cihazda da Bluetooth’u etkinleştirdikten sonra BOOX cihazınızla eşleştirmeyi sağlayın. BOOX cihazınıza eşleşme onayı gelecektir, kabul edin. Diğer cihazınız ve BOOX cihazınız arasında Bluetooth bağlantısı sağlandıktan sonra dosya transferini gerçekleştirebilirsiniz.

BOOX cihazınızdaki kitaplarınızı ve not defterinizi paylaşmak için parmağınızı paylaşmak istediğiniz dosyanın üzerine basılı tutun ve açılan pencereden Paylaş butonuna dokunun. Paylaşma kanalı olarak Bluetooth’u seçin. Ardından cihaz seçiminizi yapın.
Başka bir cihazdan BOOX cihazınıza dosya göndermek istediğinizde BOOX sizden onay isteyecektir, kabul edin.

3. BOOXDrop İle Transfer

BOOX cihazlarımız kolaylıkla dosya transferi yapabileceğiniz BOOXDrop yerleşik uygulamasına sahiptir. BOOX cihazınızdaki kitapları, notları, müzik ve resim dosyalarını BOOXDrop yoluyla bilgisayarınıza indirebilir ya da bilgisayarınızdan BOOX cihazınıza dosya aktarabilirsiniz.
BOOXDrop ile dosya transferi için BOOX cihazınızın Uygulamalar sekmesine gelin ve BOOXDrop uygulamasına girin. Karekodun üzerinde sayılardan oluşan bir URL göreceksiniz. Bu URL’yi bilgisayarınızın tarayıcısına yazın. Bu yöntem için bilgisayarınızın ve BOOX cihazınızın aynı ağa bağlı olması gerekir.

Dilerseniz karekodun altındaki URL ile de BOOXDrop’a sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu URL’yi kullanırsanız ONYX hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta/telefon bilgilerini ilgili alana yazmanız gerekecektir. Sonrasında “Obtain Verification Code” alanına tıklayın. Belirttiğiniz e-posta/telefon bilgisine gönderilen doğrulama kodunu ilgili alana yazın. Pencerenin altındaki sözleşmeye onay verdikten sonra “Sign in” butonuna dokunarak giriş yapabilirsiniz.
Dilerseniz BOOXDrop’a giriş yaptıktan sonra karşınıza yukarıdaki ekran çıkacaktır. Buradan BOOX cihazınızdaki kitap, not, müzik, resim ve indirilen dosyaların transferini yapabilirsiniz. “Send to BOOX” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdan BOOX cihazınıza dosya gönderebilirsiniz.

4. Üçüncü Taraf Uygulamalar İle Transfer

BOOX ile dosya transferi yapmanın bir diğer yolu da üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktır. Tüm BOOX cihazlarımız Android işletim sistemine sahiptir, bu sayede Google Play Store uygulamalarını BOOX ile kullanmak mümkündür. Dosya transferi yapmak için kullandığınız uygulamaları, cep telefonunuzda ve tabletinizde kullandığınız gibi BOOX e-kitap okuyucunuzda da kullanabilirsiniz.

BONUS: Android ve iOS işletim sistemine sahip tablet ve telefonlarınız ile BOOX cihazlarınız arasındaki dosya transferini kolaylaştıracak BOOX Assistant uygulamasını keşfetmek için tıklayın!

BONUS: BOOX cihazınızdaki dosyaları Google Drive ile otomatik senkronize etmek için tıklayın!

1 thoughts on “BOOX İle Dosya Transferi”

  1. Geri bildirim: Mobil Uygulama: BOOX Assistant - Onyx Boox Türkiye

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top