Mobil Uygulama: BOOX Assistant

BOOX cihazımız ve diğer cihazlarımız arasında dosya transferi yapmanın çeşitli yolları bulunuyor. Kablo ile aktarım, BOOXDrop, üçüncü taraf uygulamalar bunlardan bazıları… “BOOX ile Dosya Transferi” başlıklı yazımızı ziyaret ederek bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.  Bu yazımızda ise hem dosya transferi yapmak hem de BOOX cihazımızdaki okuma notlarımıza mobil cihazlarımızdan ulaşmak için kullanabileceğimiz BOOX Assistant uygulamasından bahsedeceğiz.

1. BOOX assistant Uygulamasını İndirelim

Öncelikle BOOX Assistant uygulamasını telefon ya da tabletimize indirmemiz gerekiyor. Eğer indirme işlemini iOS işletim sistemine sahip bir cihaz üzerinden gerçekleştirecekseniz uygulamayı App Store’da bulabilirsiniz. App Store’da “BOOX Assistant” araması yapmanız yeterli olacaktır.

Android işletim sistemine sahip cihazlar için ise daha farklı bir yol izleyeceğiz. Çünkü BOOX Assistant uygulaması Google Play Store mağazasında listelenmiyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza BOOX Assistant uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Bazı Android cihazlarda “Güvenlik nedeniyle uygulamanın indirilmesine izin verilmiyor.” gibi bir uyarıyla karşılaşmak mümkündür. Böyle bir durumda uyarının altında çıkan “Ayarlar” butonuna dokunarak cihazınızın bilinmeyen uygulamayı indirmesine izin verebilirsiniz.

2. BOOX assistant Uygulamasına Giriş Yapalım

BOOX Assistant uygulamasına giriş yapmak için ekranın sağ alt kısmındaki “Account” ve ardından “Log in/Sign Up” kısmına dokunalım. Burada bizi telefon numaramızı, sunucumuzu soran bir ekran karşılayacak. Eğer ONYX BOOX hesabınızı oluştururken telefon numaranızı kullandıysanız ya da hesabınıza telefon numaranızı bağladıysanız aynı telefon numarasıyla uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Eğer ONYX BOOX hesabınızı mail adresinizle oluşturduysanız ekranın altındaki “” butonuna dokunarak mail adresinizle giriş yapabilirsiniz.

BOOX Assistant Giriş

Seçiminize göre telefon numaranızı ya da mail adresinizi ilgili alana girip mevcut sunucunuzu seçtikten sonra, “Obtain Verification Code” butonuna dokunun. Gelen kodu ilgili alana girin ve sözleşme kutucuğunu onaylayın. Bu işlemden sonra “Login” butonuyla giriş yapabilirsiniz.

Not: Eğer telefon numaranızla giriş yapıyorsanız Türkiye’deki mevcut operatörlerden kaynaklı olarak doğrulama kodunuzun size gönderilmesi zaman alabilir.

Not: BOOX Assistant uygulamasına giriş yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, ONYX BOOX hesabınızı oluştururken kullandığınız mail ya da telefon numarasını kullanmaktır. Aksi takdirde cihazınızdaki dosyalar uygulama üzerinde görünmeyecektir.

3. BOOX assistant İle neler yapabiliriz?

3.1. BOOX assistant İle BOOX Cihazımızdaki Dosyaları yönetebiliriz

BOOX Assistant uygulamasındaki BOOX Drop butonuna dokunarak BOOX cihazımızdaki dosyaları görüntüleyebiliriz. Açılır pencereyi kullanarak klasörler arasından seçim yapabiliriz. Seçtiğimiz dosyalar üzerinde yeniden adlandırma, silme, kopyalama, taşıma ve kaydetme işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Boox Assistant Boox Drop

Not: Tüm bu işlemler için BOOX cihazımız ile BOOX Assistant uygulamasını kullandığımız cihazın aynı ağa bağlı olması gerekmektedir.

3.2. mobil Cihazımızdaki Dosyaları BOOX cihazımıza Aktarabiliriz

Mobil cihazımızdaki herhangi bir dosyayı BOOX cihazımıza aktarmak için “Push” butonuna dokunalım. Ardından “+” butonuna dokunarak aktarmak istediğimiz dosyayı seçelim. İlgili dosyayı BOOX cihazımızdaki BOOXDrop uygulamasının “Push” klasöründe bulabiliriz.

8

3.3. Not Defterlerimizi Mobil Uygulamada Görüntüleyebiliriz

BOOX Assistant uygulamasındaki “Notes” butonuna dokunarak BOOX cihazımızdaki not defterlerimizi görüntüleyebiliriz. Dışa aktarma ya da paylaşma işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Yukarıdaki açılır pencereyi kullanarak farklı not defteri klasörleri arasından seçim yapabiliriz.

BOOX Assistant Not Defterleri

3.4. kitaplarımızdaki Altı çizili/Vurgulu kısımları Yönetebiliriz

BOOX Assistant uygulamasından “Library” butonuna dokunarak kütüphanemizdeki kitaplara erişebiliriz. Seçili kitabı ne kadar okuduğumuza dair bilgilerin yanı sıra kitaptaki vurgulu/altı çizili metinleri doğrudan görüntüleyebiliriz. Bu metinleri okuma notu olarak paylaşabilir ya da kopyalayarak dilediğimiz gibi kullanabiliriz.

frgre

BONUS: Diğer dosya transfer yöntemlerini keşfetmek için “BOOX ile Dosya Transferi” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top