senkronizasyon

Google Drive Otomatik Senkronizasyon

Boox cihazlarınızdaki belgeleri arzu ettiğiniz anda üzerine aldığınız notlarla birlikte bilgisayarınızda veya diğer cihazlarınızda görebilmek büyük kolaylık sağlayabilir. Ayrıca belgelerinizi bir bulut programına yedeklemek onları kaybetmemek adına önlem olabilir.  Bilgisayarınızdaki kütüphanenizi Boox’unuza ve aynı şekilde Boox’unuzdaki kütüphanenizi bilgisayarınıza tek dokunuşla atabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda Google Drive ile otomatik senkronizasyonun nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. 

1. uygulamaları bOOX cihazımıza İndirelim

BOOX cihazımızdan Google Play uygulamasına girelim. Ardından Google Drive ve DriveSync uygulamalarını indirelim. Her iki uygulamaya da giriş yapalım.

drive

2. google Drive Uygulamasında Klasör Açalım

Google Drive uygulamasını açalım. Burada kitaplarımızın yedeklenmesi için yeni bir klasör oluşturalım. Bunun için sağ aşağıdan “+” butonuna dokunmamız ve “klasör” seçimini yapmamız yeterli olacaktır. Biz, yeni klasörümüzü “Kitaplar” şeklinde isimlendirdik.

drivesync

3. DriveSync Uygulamasında klasör Seçimi yapalım

DriveSync uygulamasına girelim. Sağ taraftaki üç noktaya ve sonra “Düzenle” seçeneğine dokunalım. Ardından “Google Drive içindeki klasörü uzaktan yönetin” kısmının altına dokunalım. Buradan biraz önce oluşturduğumuz “Kitaplar” klasörünü seçelim.

Şimdi, BOOX cihazımızdaki hangi klasörü senkronize edeceğimizi belirmememiz gerekiyor. “Cihazdaki klasör” kısmına dokunalım. Buradan klasörümüzü seçelim. Biz kütüphanemizdeki kitaplarımızı “Books” klasöründe tuttuğumuz için bu klasörü tercih ettik. Siz bunu ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

drive klasör
drivesync

Son olarak, eşitleme yöntemini de “Çift yönlü” olarak belirleyelim. Sonra, sağ yukarıdan “Kaydet” butonuna dokunalım. Sağ üstte bulunan “yenile” butonuna dokunduğunuzda bilgisiyardaki Drive klasörünüz ve BOOX cihazınızdaki Drive klasörünüzün eşitlendiğini görebilirsiniz.

google drive

Not: DriveSync’in ücretsiz sürümünü kullanırken reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Reklam görmemek için uygulamayı pro versiyonuna yükseltmeyi tercih edebilirsiniz.

BONUS: Tab Ultra ile tanışmak için tıklayın!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top