Google Drive Otomatik Senkronizasyon

Boox cihazlarınızdaki belgeleri arzu ettiğiniz anda üzerine aldığınız notlar ile birlikte bilgisayarınızda veya diğer cihazlarınızda görebilmek büyük kolaylık sağlayabilir. Ayrıca Belgelerinizi bir bulut programına yedeklemek onları kaybetmemeniz için güzel bir önlem olabilir.

Bilgisayarınızdaki kütüphanenizi Boox’unuza ve aynı şekilde Boox’unuzdaki belgeleri bilgisayarınıza tek dokunuşla atabileceğinizi biliyor muydunuz? Gelin nasıl yapabileceğimizi birlikte inceleyelim.

Öncelikle Play Store‘dan DriveSync uygulamasını aratıp indirmelisiniz.

Uygulamayı başarıyla indirdikten sonra uygulamayı açınız. Senkronize edilen klasörler bölümüne geldiğinizde karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir.

Bu menüde deneme olarak gördüğünüz klasör bizim Google Drive’da oluşturduğumuz klasörün ismidir. Siz de kendi belirleyeceğiniz bir klasör ile Boox’unuzu senkronize etmek üzere ayarlayabilirsiniz. Bu sekmeye dokunduğunuzda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir menü çıkacaktır.

Deneme adlı klasör Bilgisayarınızdaki veya Telefonunuzdaki kütüphanenizin mevcut olduğu klasör olmalıdır. Aşağısında gördüğünüz storage/emulated/0/Books klasörü ise Boox cihazınızda yedeklemenin yapılacağı klasördür. Bunların her ikisini de değiştirebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz Books klasörünü seçmeniz olacaktır çünkü bu yolla cihazınıza gönderdiğiniz direkt cihazınızda bulunan diğer kitapların yanına yani kütüphane bölümüne gönderilecektir. Aslında cihazınızdan Books klasörünü seçmek belge üzerinde yaptığınız işlemlerin anında Google Drive üzerinden görüntülenmesini kolaylaştırmaktadır.

Eşitleme yöntemini ise Çift Yönlü seçeneğinde bırakınız. Böylece aynı belge üzerinde yapacağınız değişiklikler otomatik olarak cihazınıza doğru ve bilgisayarınıza doğru senkronize edilecektir. Dilerseniz bunu cihazdan bilgisayara veya bilgisayardan cihaza şeklinde de ayarlayabilirsiniz. Buradaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra kaydet butonuna basınız.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Buradaki reklamı istemezseniz uygulamaya para ödeyip kaldırabilirsiniz.

Sağ alt da bulunan yenile butonuna bastığınızda diğer cihazlarınızda bulunan seçmiş olduğunuz klasördeki belgeleriniz Boox’unuza, hem de Boox’unuzda seçmiş olduğunuz klasördeki belgeleriniz bilgisayarınıza senkronize olacaktır.

Yani artık Google Drive’da ilgili klasöre kaydettiğiniz belgeniz otomatik olarak Boox’unuzda görünecektir. Belge üzerinde bazı değişiklikler yaptıktan sonra tekrar senkronize ederseniz bu değişiklikler aynı anda bilgisayarınızda görünmeye başlayacaktır.

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz. Bir sonraki blog yazımızda buluşmak dileğiyle.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart