BOOX İçin Karanlık Engel Değil!

Karanlığın okumanıza engel ya da okumamanıza bahane olduğu zamanlar oluyor mu? Mesela, sıcacık bir kamp ateşinin başındasınız ve gündüz heyecanla okuduğunuz kitabın kahramanı aklınıza düşüverdi! Acaba ne yapıyor? Peki ya, tam uyumak üzereyken aklınıza gelen o fikir? Hemen not alabilseniz ne güzel olurdu değil mi? Yataktan çık, ışığı aç, notunu al, ışığı kapat ve tekrar yat… Ve aman dikkat! Uykunuz kaçmasın! BOOX ile bunların hiçbiri sorun değil!

 

Tablet, akıllı telefon, bilgisayar gibi cihazlarınız, size karanlıkta okuma-yazma zorluğuna karşı bir çözüm olarak görünüyor olabilir. Peki, gözleriniz sizinle aynı fikirde mi? Sanmıyoruz… Bu cihazların neredeyse tamamı, ekranı aydınlatmak için “arka ışık teknolojisi”ni kullanıyor. Buna, “LED monitör teknolojisi” de diyebiliriz. Bu teknolojide ışık, ekranın arkasından kaynak buluyor ve doğrudan retinanıza ulaşıyor. Dolayısıyla göz sağlığınızı tehdit ediyor. Tabii cilt ve uyku sağlınızı da…

LED Monitör Teknolojisi

BOOX ile Karanlığın Tadını Çıkar!

Halledilmesi gereken işler, yaratıcı faaliyetleriniz, izlemeyi sevdikleriniz… Tüm bunları düşündüğümüzde LED monitör teknolojisinin zararlarından kaçmak pek mümkün görünmüyor. Peki azaltmak mümkün mü? Kesinlikle! Tablet, telefon, bilgisayar gibi cihazlarınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz faaliyetlerin bir kısmını, BOOX e-kitap okuyucunuz üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Okunması gereken yüzlerce sayfalık PDF dosyalarında, alacağınız notlarda, yapacağınız planlamalarda, çizeceğiniz eskizlerde… BOOX sizi LED monitör; yani arka ışık teknolojisinin zararlı ışınlarından korur.

BOOX'la Göz Dostu Okuma

Peki, yazımızın başında bahsettiğimiz, bizi zaman zaman okumaktan, yazmaktan bile alıkoyan o şey… Karanlık? Eğer bir e-kitap okuyucu arayışı içindeyseniz kimi e-kitap okuyucuların gece olduğunda karanlığa büründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Bu durum BOOX için geçerli değil! BOOX ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Sarı ve beyaz ışık oranlarını dilediğiniz gibi arttırabilir, bu iki ışığı karıştırabilirsiniz.

BOOX Sarı ve Beyaz Ön Işık

BOOX, arka ışık teknolojisinin zararlarından ön ışık teknolojisiyle kaçınır. Ön ışık teknolojisi, e-kitap okuyucunuzun çerçevesinin altına yerleştirilmiş ışıklardır. Bu ışıklar, sadece sayfalarınızı aydınlatır ve göz dostudur. Üstelik, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sarı ve beyaz ışık miktarını kişiselleştirebilirsiniz. BOOX ile karanlığın tadını çıkarmaya hazır mısınız? BOOX e-kitap okuyucularla tanışmak için tıklayın!

Bonus: Sizce renkli bir e-kitap okuyucu mümkün mü? Keşfedin!

3 thoughts on “BOOX İçin Karanlık Engel Değil!”

  1. Geri bildirim: Sevgililer Günü Hediyenizin BOOX Olması İçin 5 Neden

  2. Geri bildirim: Size En Uygun BOOX Hangisi? - Onyx Boox Türkiye

  3. Geri bildirim: E-Kitap Okuyucu Nedir? - Onyx Boox Türkiye

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top