Sevgililer Günü Hediyenizin BOOX Olması İçin 5 Neden

Kimisinin heyecanla beklediği, kimisinin “önemsiz” bulduğu ama herkesin muhakkak bildiği o gün yaklaşıyor! Evet, Sevgililer Günü! Bu yazımızda Sevgililer Günü için size sıra dışı bir hediye önerimiz olacak! Hazırsanız başlayalım!

hediye

Dil Derneği, “sevgili” kelimesini “Sevilen, âşık olunan kimse; dost, yâr.” olarak tanımlıyor. Nitekim, Sevgililer Günü’nü kutladığımız kişiler de sadece gündelik hayatta kullandığımız anlamıyla “sevgili” olmuyor. Öyle ki “Sevilen kimse” bazılarımız için en yakın arkadaş, bazılarımız için ailemizden biri oluyor. Tabii kendimiz de olabiliriz!

Eğer sizin hayatınızdaki bu “kimse”, okumayı, notlar almayı seviyorsa; işi bunlarla ilgiliyse ya da bunları sevmenin ona iyi geleceğini düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin Sevgililer Günü hediyeniz BOOX olabilir. İşte Sevgililer Günü Hediyenizin BOOX olması için 5 Neden!

1. BOOX Sevdiklerinizin Göz Sağlığını Düşünür

Sevdikleriniz günün büyük bir kısmını okuma yaparak, yazarak, notlar alarak mı geçiriyor? Eğer bunları telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlar üzerinden yapıyorlarsa göz sağlıklarının tehdit altında olduğunu söyleyebiliriz.

Led Ekranın Zararları

LED ekran teknolojisine sahip cihazların tamamı, arka ışık teknolojisine sahiptir. Bu, ekranın arkasındaki ışığın doğrudan retinaya ulaşması anlamına gelir ve gözün doğal görme formundan oldukça uzaktır.  Göz direkt olarak ışığa maruz kaldığından göz kuruluğu, kızarıklığı, yorgunluğu gibi durumlar oluşur.  Ayrıca ekrana bakarken odaklanmak bir süre sonra zorlaşır. Dolayısıyla göz sağlığı, LCD ekrana bakmaktan olumsuz etkilenir.

Peki, BOOX e-kitap okuyucuların farkı nedir? BOOX e-kitap okuyucuların ekranı LED ekran teknolojisiyle değil, e-ink ekran teknolojisiyle çalışır. Bu teknolojide, ekranın arkasından retinaya ulaşan bir ışık kaynağı söz konusu değildir. Dolayısıyla bu, tüm BOOX e-kitap okuyucuların göz sağlığınızla dost olduğu anlamına gelir.

Not: Bu konu hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz “BOOX İçin Karanlık Engel Değil!” başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

2. BOOX Sevdiklerinizin Yükünü Hafifletir!

Hayatımız boyunca okumak istediğimiz her şeyi içeren bir kitap henüz basılmadı. Ancak hayatımız boyunca okumak istediğimiz her kitabı içine sığdırabileceğimiz bir teknoloji artık var!

Sevdikleriniz bazen onlarca kitabı yanında taşımak zorunda kalıyor olabilir. Aksine, onlarca kitabı yanında taşımamak adına zor seçimler yapmaya mecbur kalıyor da olabilir. BOOX e-kitap okuyucular, modellerine göre değişmekle birlikte, yüzlerce, binlerce kitabın ağırlığını minimuma indirir. Dolayısıyla sevdiklerinizin yükünü hafifletir! Notların, defterlerin ağırlığından bahsetmiyoruz bile…

Bonus: BOOX e-kitap okuyucuların ağırlıklarını görmek için tıklayın!

3. BOOX Sevdiklerinizin Hayatını Kolaylaştırır!

Yazmanız gereken metin için onlarca kitaba ve makaleye ihtiyacınız olduğunu düşünelim… Masanızın üstünü hayal edebiliyor musunuz? En son hangi kitabın hangi sayfasını incelemiştiniz? Eyvah! Yoksa o paragrafı not etmediniz mi! İnceleyeceğiniz belgeler, okuyacağınız kitaplar, alacağınız notlar, göndereceğiniz mailler ve dahası…

BOOX ile kitaplar, makaleler arasında kolaylıkla geçiş yapabilir, hatta ekranı ikiye bölerek iki belgeyi aynı anda inceleyebilirsiniz. Bir tarafta okumanızı yapıp diğer tarafta notlarınızı alabilirsiniz. Hangi kitabın hangi sayfasında kaldığınızı hatırlamanıza ya da kitaba aldığınız notun hangi sayfada olduğunu aramanıza gerek yok. Bunların hepsini BOOX sizin için yapar. Anlamını bilmediğiniz bir kelime mi var? O kelimenin üstüne dokunmanız anlamını öğrenmeniz için yeterli. BOOX ile sevdiklerinizin hayatını kolaylaştırabilirsiniz.

4. BOOX Bir E-Kitap Okuyucudan Daha Fazlasıdır!

BOOX göz sağlığınızı korumakla, yükünüzü hafifletmekle, hayatınızı kolaylaştırmakla kalmaz; size bir e-kitap okuyucunun verebileceklerinden çok daha fazlasını verir. Tüm BOOX e-kitap okuyucular Android işletim sistemine sahiptir. Bu, BOOX cihazınızla internet tarayıcınızda dolaşmanız, Play Store üzerinden uygulamalar indirmeniz anlamına gelir. Dolayısıyla BOOX ile yapabileceklerinizin sınırını belirlemek size kalır. Diğer yandan BOOX modellerinin tamamı, ihtiyaçlarınıza, onunla yapmak istediklerinize göre tasarlanmıştır. Mesela, e-kitap okuyucunuzu tarayıcı olarak kullanma fikri sizce nasıl? Kulağa tuhaf geliyor olabilir ama Tab Ultra modelimizle bu mümkün! Hatta çizgi romanlarınızı, resimli kitaplarınızı renkli olarak görüntülemek de mümkün! Çünkü  Nova Air C renkli bir e-kitap okuyucu! (Üstelik o da e-ink ekran teknolojisine sahip!)

 

Not: Yazımızın bu kısmında Sevgililer Günü hediyenizin hangi BOOX olacağını düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Endişe etmeyin, “Size En Uygun BOOX Hangisi?” başlıklı blog yazımızı okuyarak onun için en uygun BOOX’a karar verebilirsiniz.

5. BOOX Sıra Dışı Bir Hediye Fikridir!

Çiçek, parfüm, takı, giysi, telefon, tablet, saat, kol düğmesi… Bu liste sizin için oldukça tanıdık, öyle değil mi? Peki bu listede e-kitap okuyucu görmeye alışkın mısınız? Pek sanmıyoruz.

Hediyeniz BOOX olduğunda ona sadece bir “e-kitap okuyucu” değil; sınırsız bir kütüphane, sayfaları bitmeyen bir not defteri, hayatını kolaylaştıran bir arkadaş hediye etmiş olursunuz. BOOX ile Sevgililer Günü hediyeniz sıra dışı olacak! Sevgililer gününüz kutlu olsun! 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top