Size En Uygun BOOX Hangisi?

Taşımaktan yorulduğunuz kitaplarınız, nerede olduğunu hatırlayamadığınız notlarınız ve özellikle de kötüye giden göz sağlığınız… Tüm bunları bir kenara bırakıp hayatınıza “e-ink” bir sayfa açmaya karar verdiyseniz doğru yerdesiniz! Peki, hangi BOOX e-kitap okuyucuyu satın alacağınıza karar verdiniz mi? 

Dağınık Masa

Bir e-kitap okuyucu satın almaya karar verdiğinizde kafanızda çeşitli soru işaretleri belirebilir. Bunun nedeni, e-kitap okuyucuların farklı niteliklere sahip olmasıdır. Hangi boyutta olacağı, ağırlığı, işlemcisi, hafızası, garanti koşulları ve dahası! Tüm bu soru işaretlerini gidermek için size şu soruyu yöneltmeliyiz: “Sizin nasıl bir e-kitap okuyucuya ihtiyacınız var?”

E-kitap okuyucunuzu seçerken okumak istediklerinizin ne olduğundan nasıl bir hayat düzenine sahip olduğunuza kadar uzun bir listeyi gözden geçirmeniz gerekiyor. Örneğin, çalışmalarınızı karanlık bir ortamda sürdürüyorsanız ön ışık teknolojisine sahip bir e-kitap okuyucu edinmelisiniz. Çünkü ön ışığı olmayan bir e-kitap okuyucu, karanlıkta işlevini yitirir. Kalem kullanma tercihiniz ise başka bir örnek olabilir. E-kitap okuyucunuzun üzerine notlar almak istiyorsanız seçeceğiniz e-kitap okuyucu, kalem fonksiyonunu mutlaka destekliyor olmalı… Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Kafanız daha da mı karıştı? Sakin olun ve derin bir nefes alın. Çünkü, kategoriler halinde inceleyerek sizin hangi BOOX’a ihtiyacınız olduğunu bulacağız. Hadi, başlayalım!

1. Her BOOX’ta Olan Özellikler

Öncelikle, her BOOX e-kitap okuyucuda bulunan özellikleri sıralayalım ve soru işaretlerimizin bir kısmını eleyelim.

1.1. Android İşletim Sistemi

Android İşletim Sistemi

 

Bütün BOOX e-kitap okuyucular Android işletim sistemine sahiptir. Bu sayede e-kitap okuyucunuza Google Play üzerinden uygulamalar indirebilir ve internet sitelerine erişim sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla BOOX ile okumak istediklerinize ulaşmak kolaydır.

1.2. Ön Işık Teknolojisi

 

BOOX e-kitap okuyucuların tamamı, ön ışık teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji sayesinde BOOX e-kitap okuyucunuzla harici ışığın olmadığı ortamlarda da okumaya devam edebilirsiniz. Sarı ve beyaz ışık seçimi yapabilir hatta bu iki ışığı harmanlayabilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz “BOOX İçin Karanlık Engel Değil!” başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Işık

1.3. Desteklenen Dosya Çeşitliliği

BOOX ile okuyacağınız belgelerin formatını seçmek zorunda değilsiniz. Çünkü BOOX e-kitap okuyucuların tamamı, farklı türdeki dosyaları desteklemek konusunda son derece başarılıdır. Aşağıdaki görselde BOOX’un desteklediği dosya türleri görünmekte. Sayısı oldukça fazla, sizce de öyle değil mi?

desteklenen formatlar

1.4. 2 Yıl Garanti Süresi

2 Yıl Garanti

 

 

BOOX e-kitap okuyucuların tamamı 2 yıl boyunca garantilidir. Kullanıcı hatası olmayan her sorunu ücretsiz bir şekilde gideriyoruz. Buna ek olarak kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar için teknik destek imkânı sağlıyoruz.

1.5. Pil Ömrü

 

Bir BOOX e-kitap okuyucuya sahip olduğunuzda her zaman prizlere yakın olan masaları seçmek zorunda kalmazsınız. Neden mi? Çünkü her BOOX e-kitap okuyucu, kendi özelliklerine uygun ve yüksek batarya hacmine sahiptir. Kullanım alışkanlıklarınıza göre değişmekle birlikte, BOOX’unuzu haftalarca şarj etmeden kullanabilirsiniz.

Uzun Pil Ömrü

2. Boyutlarına Göre BOOX E-kitap Okuyucular

Her zaman yanınızda taşıyacağınız, küçük bir e-kitap okuyucu mu arıyorsunuz? Yoksa belgeleriniz üzerinde rahatlıkla çalışabileceğiniz, büyük bir e-kitap okuyucu mu? Şimdi, BOOX’unuzun iç ekran boyutuna karar verme vakti!

Küçük ve Büyük Ekranlı BOOX E-Kitap Okuyucular

Not: BOOX e-kitap okuyucuların iç ekran boyutlarını kâğıt üzerinde görmek için tıklayın!

2.1. Küçük Boy BOOX E-Kitap Okuyucular

Kütüphanenizi cebinize sığdırma fikri sizce nasıl? Eğer ihtiyacınız olan küçük boyutlu bir e-kitap okuyucu ise sizin BOOX’unuz Poke4 Lite ya da Poke5 olabilir. Poke4 Lite ve Poke5, 6” ekran boyutlarıyla BOOX’un en küçük e-kitap okuyucularıdır.

Poke4 Lite

Poke4 Lite’ı incelemek buraya tıklayın!

Poke5

Poke5’i incelemek buraya tıklayın!

Eğer, “Biraz daha büyük olsun!” derseniz 7” ekran boyutuyla Leaf2 sizin BOOX’unuz olmaya elbette hazır!

Leaf 2

Leaf2’yi incelemek için tıklayın!

Poke4 Lite, Poke5 ve Leaf2 arasında kalırsanız, “Cihaz Karşılaştırmaları” sayfasından bu iki BOOX’un teknik özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Bonus: E-kitap okuyucunuz üzerinde notlar almak istiyorsanız bu cihazların üçü de sizin için uygun olmayacaktır. Çünkü Poke4 Lite, Poke5 ve Leaf2 kalem fonksiyonunu desteklemiyor. “Hem küçük olsun hem de kalem fonksiyonunu desteklesin.” diyorsanız sıradaki başlık sizin için!

2.2. Küçükten Biraz Büyük Boy BOOX E-Kitap Okuyucular

“E-kitap okuyucumu çantamda da taşırım, çok küçük olmasına gerek yok!” diyorsanız ve e-kitap okuyucunuz üzerinde notlar almak istiyorsanız aradığınız e-kitap okuyucu Nova Air2 olabilir!

Nova Air ile okuyun ve not alın

7,8” ekran boyutuna sahip olan Nova Air2, yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz kadar küçük olmakla birlikte, kalem kullanmayı da destekliyor. Nova Air2 hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz “Nova Air2 ile Her Yerde Okuyun ve Not Alın” başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Nova Air2 ürün sayfasına ulaşmak için tıklayın!

Bonus: BOOX’un 7,8” ekran boyutuna sahip tek e-kitap okuyucusu Nova Air2 değil. Nova Air C de onunla aynı boyutta! Kendisi renkli bir e-kitap okuyucu, bu nedenle onu “BOOX Renkli E-Kitap Okuyucu” başlığı altında inceleyeceğiz ama şuraya onunla çekilmiş bir fotoğraf bırakalım. Harika değil mi?

Nova Air C

2.3. Orta Boy BOOX E-Kitap Okuyucular

“Küçük ekrandan okuma yapmayı sevmiyorum. Belgelerimi rahatça okumak, notlarımı rahatça almak isterim ama… Çok da büyük olmasın!” diyorsanız doğru başlığın altındasınız. BOOX’un orta boy e-kitap okuyucuları 10,3” ekran boyutuna sahip, dolayısıyla tam size göre! Hemen kendilerini takdim edelim sizlere: Note Air2 Plus ve Tab Ultra ve Tab Ultra C!

Bu üç cihaz arasında kalırsanız “Cihaz Karşılaştırmaları” sayfamızdan ürünlerin teknik özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Ürünlerin sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Note Air2 Plus

Tab Ultra

Tab Ultra C

 

Bonus: Eğer sıklıkla belge taratıyorsanız seçiminizi Tab Ultra ya da Tab Ultra C’den yana yapabilirsiniz. 16MP kameraya sahip olan Tab Ultra ve Tab Ultra C ile basılı belgelerinizi taratıp .txt formatına dönüştürebilirsiniz.

2.4. Büyük Boy BOOX E-Kitap Okuyucular

Kütüphanenizi, çalışma odanızdaki belgeleri ve not defterlerinizi 560 gram ağırlığındaki bir A4’e sığdırmaya ne dersiniz? Tab X, BOOX’un en büyük ekran boyutuna sahip e-kitap okuyucusu. Ekran boyutu 13,3”, yani A4 bir kağıtla neredeyse aynı boyutta.

BOOX ile notlar

Okumalarınızı A4 üzerinden yapmaya alışkınsanız, not almak için genellikle bu boyutu tercih ediyorsanız sizin BOOX’unuz Tab X olabilir. Tab X hakkında daha fazlasını öğrenmek için tıklayın!

3. Ayırt Edici Özelliklerine Göre BOOX E-Kitap Okuyucular

BOOX’unuzun boyutuna karar verdiniz mi? Yoksa birkaç seçenek arasında mı kaldınız? Şimdi, boyutu sizin için uygun olan BOOX modellerini aklınızda tutun ve okumaya devam edin. Birazdan bahsedeceğimiz ayırt edici özellikler, ihtiyacınız olan BOOX’u bulmanıza yardımcı olacak.

3.1. Kalem Kullanımını Destekleyen BOOX E-Kitap Okuyucular

Okuduğunuz kitap üzerinde işaretlemeler yapmak, notlar almak istiyorsanız;  e-kitap okuyucunuzu bir e-defter gibi de kullanmayı amaçlıyorsanız kalem kullanımını destekleyen bir BOOX tercih etmelisiniz.

Kalem Kullanımını Destekleyen BOOX E-Kitap Okuyucular:

(Model isimlerine tıklayarak ürün sayfalarına ulaşabilirsiniz.)

1. Nova Air2

2. Nova Air C
3. Note Air2 Plus
4. Tab X
5. Tab Ultra
6. Tab Ultra C

3.2. Renkli BOOX E-Kitap Okuyucu

 

 

 

“E-kitap okuyucu dendiğinde” aklınıza siyah-beyaz bir ekran geliyor olabilir ancak BOOX ile renkli bir e-kitap okuyucu mümkün! Eğer okuduğunuz kitaplar, incelediğiniz belgeler renkli resimler içeriyorsa, çizgi romanları seviyorsanız sizin BOOX’unuz Tab Ultra C ya da Nova Air C olabilir. İncelemek için model isimlerine tıklayabilirsiniz.

Nova Air C

3.3. Kameralı BOOX E-Kitap Okuyucu

Siz her ne kadar e-ink teknolojisine geçmek isteniz de basılı dokümanlar peşinizi bırakmıyor olabilir. Peki basılı dokümanlarınızı taratarak e-kitap okuyucunuzda incelemek nasıl fikir? Eh, belki biraz uğraştırıcı… Tabii bir Tab Ultra’ya ya da Tab Ultra C’ye sahip değilseniz! Tab Ultra ve Tab Ultra C’nin arkasında 16MP kamera bulunuyor. Tab Ultra ile belgelerinizi kolayca tarayıp .txt formatına dönüştürebilir ve düzenleyebilirsiniz. Sizin BOOX’unuz Tab Ultra ya da Tab Ultra C olabilir mi?

Tab Ultra

Bonus: Metinlerinizi Tab Ultra ve Tab Ultra C ile düzenlemek çok kolay çünkü Tab Ultra serisi özel üretilmiş bir klavyeye sahip. Hem cihazınızı koruyacak hem de işlerinizi kolaylaştıracak bu aksesuarı sepetinize eklemek ister misiniz? Linki burada!

Hangi BOOX’un size uygun olduğuna karar verdiniz mi? BOOX cihazlarımızın özelliklerini karşılaştırmak için bu sayfayı kullanabilirsiniz. BOOXlarımızı yakından incelemek isterseniz İstanbul ve Ankara şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizi arayabilirsiniz. Adreslerimiz ve telefon numaramız için tıklayın! 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top