takvim notları uygulaması

BOOX Takvim Notları Uygulaması

BOOX Takvim Notları uygulaması ile hayatımızı organize etmek çok kolay ve keyifli! Bu yazımızda Takvim Notları uygulamasının özelliklerinden ve oluşturduğumuz hatırlatıcı notları BOOX’ta ekran koruyucu olarak kullanmaktan bahsedeceğiz. 🤓

Takvim Notları Uygulaması

Bir e-kitap okuyucu olmanın ötesinde sunduğu özelliklerle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran BOOX, Takvim Notları isimli uygulamasıyla e-kitap okuyucumuz üzerinden planlamalar yapmamıza olanak sağlıyor. Takvim Notları uygulamasını kullanarak seçtiğimiz günlere hatırlatıcı notlar ekleyebiliyor, bu notları ekran koruyucumuz yapabiliyor ve paylaşabiliyoruz. Tüm bunların yanı sıra, hangi gün hangi kitabı okuduğumuzun, hangi not defterini oluşturduğumuzun bilgisine de erişebiliyoruz.

boox takvim notları uygulaması

Öncelikle hatırlatıcı notlar oluşturmayı inceleyelim. Bu özelliği etkinleştirmek için Takvim Notları uygulamasını açalım. Takvim üzerinden not ekleyeceğimiz günü seçelim. Sağ alt kısımdaki “Hatırlatma” penceresine o güne dair notlarımızı yazalım. Burada motivasyon cümleleri, devamlılık sağlamak istediğimiz konular, özel günler, yapılacaklar listemiz gibi birçok konuyu kullanabiliriz. Dilersek “sağ ok” butonunu kullanarak sayfalar halinde not tutabiliriz.

takvim notları uygulaması hatırlatıcılar

Takvimimiz üzerinde hatırlatma eklediğimiz her gün için küçük bir kalem simgesi belirecektir. Böylece hangi günler için hatırlama eklediğinizi kolayca bulabilir, bu notları gözden geçirebilirsiniz. Bu işlev için tüm hatırlatıcı notlarınız arasında arama yapmanız da mümkün. Uygulamanın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokunarak yazdığınız notlara ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın sıkça kullanabileceğimiz bir diğer güzel yanı ise oluşturduğumuz hatırlatıcı notları e-posta ile paylaşabiliyor olmamız. Örneğin, bir toplantı gününe dair notlar aldınız ve ekip arkadaşınızla paylaşmak istiyorsunuz. Uygulamanın üst kısmındaki zarf butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz belirli bir e-posta adresini varsayılan olarak kaydedebilirsiniz.

Takvim notları uygulaması hatırlatıcıları e-posta ile paylaşmak

Takvim Notları uygulamasını kullanarak hangi gün hangi kitabı okuduğunuzu, hangi not defterini oluşturduğunuzu görebilirsiniz. Bu işlev için öncelikle gün seçimi yapıp ardından sağ alt taraftaki Günün Notları/Bugünkü Okumalar penceresini inceleyebilirsiniz.

takvim notları uygulaması bugünkü okumalar

takvim Notlarımızı Ekran Koruyucumuzda Kullanalım

Yazımızın başında Takvim Notları uygulamasına yazdığımız hatırlatıcı notları ekran koruyucumuza ekleyebileceğimizden bahsetmiştik. Bu özelliği etkinleştirmek için şu adımları izlemeliyiz.

Tab serisi cihazlarda: Ayarlar > Masaüstü ve Ekran Koruyucu > Screensaver yolunu izleyelim. Buradan “Hatırlatıcı Ekran Koruyucu”yu seçelim. Dilerseniz alt kısımdan özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Diğer cihazlarımızda: Uygulamalar>Ekran Koruyucu>Ekran Koruyucu Ayarı kısmından “Hatırlatıcı Ekran Koruyucu” seçimi yapmamız yeterli olacaktır. 

takvim notları uygulaması ekran koruyucu

BONUS: Eğer o güne dair hatırlatıcı notunuz birden fazla sayfadan oluşuyorsa BOOX size tuş kilidini her açıp kapamanızda farklı bir sayfayı gösterecektir. 🤓

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top