palma kapak görseli

Palma İle Zamanı Verimli Kullanmanın Sırları

Palma ile zamanı daha verimli kullanmak mümkün! Bu cümleyi okuduğunuzda bir e-kitap okuyucunun bunu nasıl sağlayacağı konusunda kafanız karışmış olabilir. Bu yazımızda Palma’nın bunu nasıl yaptığından bahsedeceğiz. 🤓

Palma ile zaman yönetimi

Hayatımızda yapmak istediğimiz birçok şey için karşımıza çıkan en büyük engellerden biri zaman! Özellikle de kitap okumak söz konusu olduğunda “Zamanım olduğunda okuyacağım.” , “Zamanım olsa daha çok okurum.” gibi cümleler ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Hatta siz de bu cümleleri kuruyor olabilirsiniz. Çağımızın bir gereği olarak kendimizi sürekli bir meşguliyet halinde buluyor ve tam isteklerimiz için vakit bulduğumuz anda yorgunluğun tatlı pençesine düşebiliyoruz. Peki sandığımız kadar meşgul müyüz? Acaba hayatımızda daha verimli kullanabileceğimiz zaman dilimleri var mı? Palma bu konuda bize nasıl yardımcı olabilir?

Palma İle Yolda Geçirdiğiniz Vakti değerlendirin!

Her gün işe ya da okula giderken yolda ne kadar zaman harcadığımızı bir düşünelim. Elbette bu zamanı daha verimli hale getirmek için kitap okumak hepimizin aklına gelmiştir. Fakat bu düşünceden yola çıkarak yaptığımız okuma planlarını gerçekleştirmek her zaman mümkün olmuyor. Kimi zaman toplu taşımada oturacak yer bulamıyoruz. Ayaktayken okumaya motive olduğumuzda ise kitapları tek elimizle tutmak, sayfa değiştirmek pek kolay olmuyor. Sonuç olarak kendimizi sosyal medya akışlarımızı kaydırırken buluyoruz. Ve gün boyunca bilgisayar, tablet, cep telefonu kullanımlarımız ile zarar verdiğimiz gözlerimiz yolculuklarımız sırasında da yorulmaya devam ediyor.

Peki Palma bu duruma nasıl bir çözüm getirebilir? BOOX, adından da anlaşılacağı gibi Palma’yı avuç içinde rahatlıkla tutabileceğimiz şekilde tasarladı. 6.13″ ekran boyutuna sahip bu e-kitap okuyucu yalnızca 170 gram ağırlığa sahip.  Bu da Palma’nın karton kapaklı 300 sayfalık bir kitaptan daha hafif olduğu anlamına geliyor. Palma’yı diğer küçük boyutlu e-kitap okuyucu modellerinden ayıran temel özellik ise tasarımının cep telefonu boyutlarında olmasıdır. Böylece Palma avuç içinize rahatlıkla sığar ve size baş parmak hareketleriyle kontrol imkanı sunar. Tıpkı telefonlarımızda yaptığımız gibi! Böylece tek elimizle kitabı açabilir, baş parmağımızla kaydırarak rahatlıkla okuyabiliriz. Yukarıdaki fotoğraf Palma ile yaptığımız bir vapur yolculuğundan.🤓

Palma Yanınızdaysa Beklemenin Keyfini Çıkarabilirsiniz!

“Beklemenin keyfi mi olur?” diyebilirsiniz. Hiçbirimiz beklemeyi istemeyiz. Buna rağmen bazen beklemek zorunda kalırız. 😊 Randevularımıza geciken arkadaşlarımız, doktor ziyaretlerimiz, banka işlerimiz derken gün içinde kendimizi beklerken bulabiliriz. Yazımızın başında okuma planlarımız için günlük hayatımızda zaman ayırmanın ne kadar zor olduğundan bahsetmiştik. İşte bize bir fırsat! Ne zaman biraz beklememiz gerektiğini fark edersek cebimizden Palma’yı çıkarıp okumaya devam edebiliriz. 🤓 Gün içindeki küçük okuma seanslarının yıllık okuma planlarımız üzerindeki etkisini göz ardı edemeyiz. Ayrıca bekletildiğimiz için öfkelenmek yerine bu zamanı keyifle geçirebiliriz.

Palma ile beklemek

palma Sadece Bir E-kitap Okuyucu Değildir!

Toplu taşıma seyahatlerimiz, beklemek durumunda kaldığımız gibi durumlar gibi zorunlu ama verimsiz vakitleri Palma ile kitap okuyarak geçirebileceğimizden bahsettik. Peki Palma ile yapabileceğimiz tek şey bu mu? Tabii ki hayır! 🤓 Palma Android işletim sistemine sahip bir e-kitap okuyucudur. Google Play Store üzerinden indireceğiniz uygulamalarla Palma’yı kendi ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz haber uygulamalarını indirerek gündemi takip edebilirsiniz. Dil öğrenmeye devam edebilirsiniz. İnternete bağlanarak ilgilendiğiniz sitelerde gezinebilir, kelime oyunları oynayabilir ya da bulmacalar çözebilirsiniz!

Palma masaüstü

Elbette tüm bunları cep telefonumuzla da yapabilir, okuma deneyimimizi telefonumuzla da sürdürebiliriz. Bu noktada tüm BOOX modellerinin göz dostu e-mürekkep ekrana sahip olduğunu vurgulamaktan mutluluk duyuyoruz. 😊 BOOX ile okuma, not alma, uygulama kullanma gibi tüm işlevleri gözlerinizi yormadan gerçekleştirebilirsiniz. Gün içinde maruz kaldığınız mavi ışığın gözlerinize (ve cildinize) verdiği olumsuz etkileri BOOX ürünleriyle azaltabilirsiniz. Bu yazı boyunca bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Palma ürün sayfasına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top