Nova Air2 ile Her Yerde Okuyun ve Not Alın!

Yoğun iş temponuzdan sıyrılıp küçük bir tatil yapmaya karar verdiniz ve çantanızı hazırlıyorsunuz. O sırada, gözünüze okumanızı bekleyen kitaplarınız ilişti. Hangisini yanınıza alacaksınız? En hafif olanı mı? Peki ya not almak isterseniz? Okuma ve not alma alışkanlıklarınız çantanızı ağırlaştırıyorsa bizim bir tavsiyemiz var: Nova Air2!

Kütüphanenizi yanınızda taşıyın!

Küçük ve Marifetli!

Nova Air2’nin ekran boyutu yalnızca 7,8 inç. Tabii bu, BOOX ailesinin en küçük e-kitap okuyucusunun o olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü 6 inç ekran boyutu ile BOOX’un en küçük e-kitap okuyucusu Poke4 Lite. Onun bir büyüğü ise 7 inç ekran boyutuyla Leaf2. (İncelemek için modellerin üzerine tıklayabilirsiniz.) Nova Air2’nin diğer küçük boyutlu e-kitap okuyucularından en büyük farkı ise üzerine not alabiliyor olmanız.

Nova Air ile okuyun ve not alın

O, BOOX’un stylus kalemle çalışabilen, en küçük boyutlu ve en hafif e-kitap okuyucusu. Yalnızca 235 gram! Eğer, “Ben kitaplarımı renkli okumak isterim!” derseniz ekran boyutu yine 7,8 inç olan renkli e-kitap okuyucumuz Nova Air C’yi inceleyebilirsiniz. Evet, ne diyorduk… Küçük ve marifetli! Gelin, Nova Air2’nin marifetlerine yakından bakalım.

Not Almanın Pratik Yolu!

“Unutmamalıyım!” diyerek bulduğunuz ilk kâğıt parçasına yazdığınız o notun nerede olduğunu unuttuğunuz oldu mu hiç? Ya da… “Ben bunu not almıştım!” diyerek defterinizi açtığınızda, o notun başka bir defterde olduğunu hatırladığınız… “Söz uçar, yazı kalır,” ama nereye yazdığınızı hatırlıyor musunuz? Notlarınızın kaybolmasından ya da notlarınızın arasında kaybolmaktan sıkıldıysanız BOOX e-kitap okuyucularımızla tanışma vaktiniz çoktan gelmiş demektir.

 

Yazımızın başında, BOOX’un stylus kalemle çalışabilen, en küçük boyutlu ve en hafif e-kitap okuyucusunun Nova Air2 olduğundan bahsetmiştik. Şimdi, bu cihazımız ve kalemiyle birlikte yapabileceklerimizi inceleyelim. Böylece onu daha yakından tanıyalım!

1. Okurken Not Alın!

Nova Air2 ile kitaplarınızı ya da diğer belgelerinizi okurken ekranın tamamında not alabilirsiniz. Cümlelerin altını çizebilir ve hatta vurgular ekleyebilirsiniz. Ayrıca, el yazınızla aldığınız notları dijital metinlere dönüştürebilirsiniz.

Nova Air2 ile kitaplarınıza notlar alın!

Eğer, “Ben basılı kitaplarım üzerinde de bunu yapabilirim!” derseniz şu noktaya dikkat çekmek isteriz: BOOX e-kitap okuyucunuz ile belgeleriniz üzerine aldığınız notları kolayca bulabilir, geri dönüp incelemek istediğinizde bu sayfalara doğrudan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz not aldığınız sayfaları .pdf ya da .png formatında dışa aktarabilirsiniz. Böylece, kitap sayfaları arasında notlarınızı aramanıza ve not aldığınız sayfaların fotoğraflarını çekmekle uğraşmanıza gerek kalmaz.

2. Farklı Kalem ve Renk Seçeneklerini Deneyimleyin!

Belgeniz üzerinde işaretlemeler yaparken ya da notlar uygulamasını kullanırken farklı kalem ve renk seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, kaleminizin hangi kalınlıkta yazacağını belirleyebilirsiniz. 

Dolma kalem, fırça kalem, tükenmez kalem, kurşun kalem ve keçeli kalem…  Notlar uygulamasında 5 farklı kalem seçeneğinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

 

Nova Air2, siyah-beyaz bir e-kitap okuyucudur ancak 16 farklı renk tonunu kullanmanıza ve notlarınızı renkli olarak dışa aktarmanıza izin verir.

Nova Air2 ile siyah-beyaz yazın, renkli dışa aktarın!
Nova Air2 ile Renk Seçimi

 

 

Hangi rengi kullanmak istediğinizi kalem ayarlamalarınızı yaparken renk isimlerine göre belirleyebilirsiniz.

3. Şekillerle Eğlenin!

Hızlı hızlı not almaya çalışırken çizmeniz gereken o daire… Yine mi yamuk oldu? Sorun yok! Nova Air2 ile not alırken daire, üçgen, kare, beşgen gibi geometrik şekilleri kolayca oluşturabilirsiniz. Oklar ve çizgiler kullanarak notlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Geometrik şekiller

4. Katmanlarla Esneyin!

Projenizle ilgili bir taslak oluşturdunuz fakat aklınızda henüz emin olamadığınız fikirleriniz var… Fikirlerinizi ertelemeyin! Çünkü BOOX’un notlar uygulamasında 5 farklı katman oluşturabilirsiniz. Taslağınızın emin olamadığınız noktalarını farklı bir katmanda çalışabilir, katmanın kenarındaki göz simgesini kullanarak görüntüleyip görüntülemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Nova Air2 ile Katmanları Kullanın!

5. Yazın ve Dönüştürün!

Klavye kullanarak yazmayı sevmeyenlerden misiniz? El yazınızı kullanarak aldığınız notları düzenlemekte zorlanıyor musunuz? Notlarınızı Nova Air2 ile almayı deneyin! Aldığınız notları, metne dönüştürün, dilediğiniz gibi düzenleyin ve paylaşın!

Yazımızı buraya kadar okuduysanız ve Nova Air2’nin “yalnızca” notlar konusunda maharetli olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebiliriz.

Okumak İstediklerinizi Destekler

BOOX’un diğer tüm e-kitap okuyucuları gibi Nova Air2’nin de desteklediği doküman çeşitliliği oldukça fazladır. Nova Air2 ile belgelerinizi e-kitap okuyucunuza uygun seçmek zorunda değilsiniz. Çünkü Nova Air2 belgelerinizle zaten uyumlu!

Nova Air2 birçok farklı doküman tipini destekler

Kütüphanenizi Çantanıza Sığdırır

Tatile çıkarken en hafif kitabınızı seçmenize gerek yok! Nova Air2’nin 32 GB hafızasıyla binlerce kitap sadece 235 gram! Evde, okulda, işte ya da seyahatte… Nova Air2 ile kütüphaneniz hep yanınızda olacak!

Sıradan Bir E-Kitap Okuyucudan Daha Fazlasını Yapabilir

Nova Air2, Android 11 işletim sistemine ve 3GB RAM’e sahiptir. Bu, onun sıradan bir e-kitap okuyucudan daha fazlasını yapabileceği anlamına gelir. Haberleri okumak, belki de sudoku oynamak… Nova Air2 ile mümkün!

Ona Kulak Verin!

Kitap okurken bir fon müziği dinlemeye ne dersiniz? Nova Air2 çift hoparlöre sahiptir ve müzik dosyalarınızı destekler. Dilerseniz Google Text To Speech uygulamasıyla kitaplarınızı seslendirebilirsiniz.

Nova Air2 Çift Hoparlöre Sahiptir

Nova Air2’nin küçük ve marifetli olduğu konusunda haklıymışız değil mi? Nova Air2 hakkında daha fazlasını öğrenmek, Nova Air2’nin teknik özelliklerini keşfetmek için tıklayın!

BONUS: “Ben tüm bunları daha büyük ekranlı bir e-kitap okuyucudan yapmak isterim!” derseniz Note Air2 Plus’la tanışma vaktiniz gelmiş olabilir!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top