Seyahatlerinizde Okumaya Devam Edin

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kendinizi serin bir denizde, huzurlu bir gölgede hayal etmeye başlamış olabilirsiniz. Eğer kitaplarını yanından bir an olsun ayırmak istemeyen sıkı bir okuyucuysanız basılı kitapları taşımanın zorluğunu fark etmiş olmalısınız. Oysaki hafif ve kolaylıkla taşıyacağınız bir e-kitap okuyucuyla kitaplarınızın hep sizinle olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda seyahatlerinizde yapacağınız okumalar için BOOX’un en çok önerdiği Poke5 ve Page modellerini inceleyeceğiz. Bu cihazların avantajlarından ve okuma deneyiminize katkılarından bahsedeceğiz.

Avcunuzdaki Yol Arkadaşınız

BOOX ile seyahatlerinizde kitaplarınız arasında seçim yapmanıza, valizinizde yer açmanıza ya da bagajınızı kitaplarınıza göre organize etmenize gerek kalmaz. BOOX Page ve Poke5 modelleri ile tüm kitaplarınızı küçük bir çanta içinde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Böylece hem yerden tasarruf edip hem de seyahatiniz boyunca parmaklarınızın ucunda olan kitapların tadını çıkarabilirsiniz.

Seyahatlerinizde Page ve Poke5

BOOX Page, 7″ ekran boyutuna sahiptir ve 195 gram ağırlığındadır. BOOX Poke5 ise 6″ ekran boyutuna ve 160 gram ağırlığa sahiptir. Her iki e-kitap okuyucu da küçük bir çanta içinde ve hatta cebinizde taşıyabileceğiniz tasarımlara sahiptir. Eğer bir yol arkadaşı arayışı içindeyseniz Page ve Poke5 size eşlik etmekten mutluluk duyacaktır. 🙂

Kütüphaneniz Parmaklarınızın Ucunda

Her zaman yanınızda taşıyacağınız, seyahatlerinizde rahatlıkla kullanacağınız bir e-kitap okuyucu için küçük ve hafif tasarımlara sahip olması önemlidir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, bu cihazların depolama alanıdır. Yeterli depolama alanına sahip olmayan bir e-kitap okuyucu, sizin için zahmet verici olabilir. BOOX Page ve Poke5 mevcut depolama alanlarının yanısıra,  size depolama alanını genişletme fırsatı sunar. Her iki model de MicroSD kart girişine sahiptir. Ayrıca, USB-C flash belleğinize yükleyeceğiniz belgeleri de Page ve Poke5 ile okuyabilirsiniz. Geniş depolama alanı ile ister kitaplarınızı, ister dergi ve çizgi romanlarınızı hep yanınızda taşıyabilirsiniz. Durum böyle olduğunda ne okuyacağınıza karar vermekte biraz zorlanabilirsiniz. 🙂

her Yerde Okumaya Devam Edin

Daha önce e-mürekkep ekrana sahip bir cihaz yerine LCD ekranlardan okuma yaptıysanız okumaya ara vermenize neden olacak engellerle karşılaşmış olabilirsiniz. Örneğin gün ışığında parlayan ekranınız kitaplarınızı görünmez yapmış olabilir. Ya da mavi ışık sebebiyle yorulan gözleriniz “Bugünlük bu kadar yeter…” demenize yol açmış olabilir.

seyahat ekran

Tüm BOOX e-kitap okuyucular e-mürekkep ekran teknolojisine sahiptir. LCD ekranlar gibi gözlerinize doğrudan ışık göndermeyen bu teknoloji, göz dostu bir okuma deneyimi sunar. BOOX e-mürekkep ekran teknolojisinin bir diğer özelliği ise gün ışığı altında parlama yapmamasıdır. Bununla birlikte, tüm BOOX cihazlarda kendinize göre ayarlayacağınız sarı ve beyaz ön ışık teknolojisi mevcuttur. Gece-gündüz, gözlerinizin en rahat ettiği ışıkta okuma keyfinizi sürdürebilirsiniz.

Hangisi Sizin İçin Daha Uygun?

Bir BOOX yol arkadaşı edinmeye karar verdiyseniz ancak  Page ve Poke5 arasında kararsız kaldıysanız bu başlık sizin için yararlı olabilir. 

BOOX Page, 7″ ekran boyutuna sahiptir. Bu ekran boyutuyla Poke5’e kıyasla daha geniş bir okuma alanı sunar. Böylece detaylar daha belirgin hale gelir. BOOX Page’in sahip olduğu sayfa çevirme düğmeleri, tek elinizle, pratik bir şekilde okuma yapmanıza  olanak sağlar. Sağ ya da sol elinizi kullanmanız, Page’in ergonomik tasarımı için fark yaratmaz. Çünkü ekranı dilediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Yerçekimi sensörü, bu konuda size kolaylık tanır. Dolayısıyla Page, seyahatlerinizde keyif alarak kullanacağınız bir e-kitap okuyucudur.

seyahatte sayfa çevirme düğmeleri

BOOX Poke5, 6″ ekran boyutuna sahiptir. Ancak Page’e göre daha hafiftir. Hareket halindeyken, örneğin yürürken ya da otobüsünüzün gelmesini beklerken okumayı sürdürebilirsiniz. Poke5’e alıştığınızda onu kullanmak cep telefonunuzu kullanmaktan çok da farklı olmayacaktır. Yerçekimi sensörü olmasa dahi, Poke 5’de de ekran döndürme özelliği manuel olarak kullanılabilir. Tüm bu özellikleriyle Poke5, seyahatlerinizde yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir e-kitap okuyucudur.

Hem de Page hem de Poke5 seyahatleriniz için oldukça kullanışlı modellerdir. Bu bağlantıya tıklayarak her iki modeli de inceleyebilir, hangisinin sizin için uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Yine küçük ekran boyutuna sahip, seyahatlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz Leaf2 modelimizi de değerlendirebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak için Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir, iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top