BOOX V3.3.2 Yeniliklerini Keşfedin!

BOOX V3.3.2 güncellemesi geldi! Tab X, Tab Ultra, Max Lumi2, Note Air2 Plus, Note Air2, Note 5, Nova Air2, Nova Air C cihazlarımıza V.3.3.2 güncellemesi gönderildi. Bu yazımızda V3.3.2 güncellemesiyle gelen yeni özellikleri  inceleyeceğiz. 

NeoReader Uygulamasında Yenilikler

1. üçüncü taraf Bulut Uygulamaları

BOOX, V3.3.2 güncellemesiyle üçüncü taraf uygulamaların bulut depolama için kullanılabilirliğini kolaylaştırdı. Artık Google Drive, One Drive, Next Cloud gibi bulut depolama alanlarını Kütüphane uygulamasında kullanabilirsiniz. Seçenekleri görmek ve etkinleştirmek için Kütüphane uygulamasına girin ve ardından  butonuna dokunun. Bu pencere üzerinden hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz.

Üçüncü taraf bulut uygulamaları

2. Renkli Metin Vurguları

V3.3.2 güncellemesiyle altını çizmek ya da vurgulamak istediğiniz metinler için daha çok renk seçeneği var! Seçenekleri keşfetmek için vurgulamak istediğiniz metne parmağınızı basılı tutun ve  butonuna dokunun! Renk seçimi yapmak için ise seçtiğiniz vurgu türünün yanındaki küçük okları kullanın. Belgelerinizi dışa aktardığınızda renkler görünür olacaktır.

V3.3.2 Güncellemesi ile Renkli metin vurguları

3. Açıklamalar Daha Düzenli

BOOX’un önceki sürümlerinde vurguladığımız, altını çizmek için dalgalı, kesikli çizgi kullandığımız metinlerin tamamını İçindekiler>Açıklamalar penceresinde görüntüleyebiliyorduk. V3.3.2 güncellemesiyle birlikte Açıklamalar penceresine filtre uygulayabiliyoruz. Yani vurgularda kullandığımız stil, açıklamalar penceremizi gözden geçirmek için ayırt edici bir özellik haline geliyor. butonunu kullanarak filtreleme yapabilirsiniz.

V3.3.2 Güncellemesi ile Açıklamalar daha düzenli

4. varsayılan Sözlüğü Seçin

V3.3.2 güncellemesi ile başka bir dildeki karşılığını görmek istediğimiz sözcükler için varsayılan sözlük ayarlaması yapabiliyoruz. BOOX cihazımıza indirdiğimiz üçüncü taraf bir sözlük uygulamasını da varsayılan sözlük haline getirebiliyoruz. Bunun için okuma panelinizdeki  butonuna dokunun. Ardından Ayarlar>Sözlük Ayarları yolunu izleyin.

V3.3.2 Güncellemesi ile Varsayılan Sözlük

5. Bölünmüş Görünümde Metin Oluşturun

BOOX ile NeoReader uygulamasında okuma yaparken “Bölünmüş Görünüm” özelliğini kullanarak ekranın diğer yarısında çeviri yapabiliyor, aynı kitabın başka bir sayfasını ya da başka bir kitabı görüntüleyebiliyor, notlar alabiliyorduk. V3.3.2 güncellemesiyle “Bölünmüş Görünüm” özelliğine yeni bir seçenek daha eklendi. Artık ekranın diğer yarısını metin notlarımız için kullanabiliyoruz.

V3.3.2 Güncellemesi ile Bölünmüş Görünümde Metin Oluşturun

Notlar Uygulamasında Yenilikler

1. Metin Notları

BOOX’un önceki sürümünde Notlar uygulamasındaki metin kutucuğunu kullanarak notlarımıza metin ekleyebiliyorduk. Bu özelliği hâlâ kullanabilmekle birlikte, artık metin oluşturmaya yönelik olarak hazırlanmış yeni bir not defteri seçeneğimiz var. V3.3.2 güncellemesiyle Notlar uygulamasına girdiğimizde bizi yeni bir panel karşılıyor ve oluşturacağımız not defterinin türünü belirlememizi istiyor. El yazısı ya da metin türünde seçim yapabiliyoruz.

V3.3.2 Güncellemesi ile Metin Notları

2. Not Şablonları

BOOX V3.3.2 güncellemesiyle Notlar uygulamasında kullandığımız şablonlar yenilendi. Şablon seçenekleri arttığı gibi, şablonların kullanımı da kolaylaştı. Artık not defteri oluşturma aşamasında şablon seçimi yapabiliyoruz. Şablonları kategoriler halinde görüntüleyebiliyoruz.

V3.3.2 Güncellemesi ile Not Şablonları

3. dokunma Kontrolü

BOOX V3.3.2 güncellemesi ile not defteri içindeyken dokunarak kaydırma ile açılan panellerin kontrolünü sağlayabiliyoruz. Tamamını ya da seçtiklerimizi aktif/pasif hale getirebiliyoruz.

V3.3.2 Güncellemesi ile Dokunma kontrolü

sistem Yenilikleri

1. İş Profili

V3.3.2 güncellemesi ile cihazlarımıza iş profili ekleyebiliyoruz. Böylece uygulamalarımızı klonlayabiliyor, kişisel ve işe dair hesaplarımızı ayrı ayrı görüntüleyebiliyoruz. İş profiline uygulamalar eklemek için Ayarlar>Uygulamalar ve Bildirimler>İş Profili yolunu takip edebilirsiniz.

V3.3.2 ile iş profili

2. Klavye Düzenleri

BOOX kullanıcılarının bir süredir beklediği, farklı dillerde klavye kullanımını destekleyen özellik V3.3.2 güncellemesi ile geldi. Artık BOOX cihazlarımıza başka bir klavye bağladığımızda 34 farklı seçenek arasından dil seçimi yapabiliyoruz. Bu ayarlamayı yapmak için önce cihazınıza harici bir klavye bağlamanız gerekiyor. “Klavye düzeni ekle” penceresi klavye bağlantısıyla aktif hale geliyor.

3. Hareket Kısayolları

V3.3.2 güncellemesiyle hareket kısayollarına yandan kaydırma seçenekleri eklendi. Ayarlar>Sistem Gezintisi>Sola ve Sağa Kaydırma Hareketleri yolunu takip ederek yeni hareket kısayolları belirleyebilirsiniz.

BONUS: “Kitap İçi Notlara Dair 4 İpucu” başlıklı yazımızı okumak için tıklayın!

5 thoughts on “BOOX V3.3.2 Yeniliklerini Keşfedin!”

  1. Merhaba,

    “Üçüncü Taraf Bulut Uygulamaları” özelliği gerçekten çok yararlı fakat şöyle bir problem ortaya çıkıyor: İndirdiğimiz herhangi bir dosyayı nereye indirdiğimiz belli değil. Ne kitap okuyucunun içerisindeki dosyalarda bulunabiliyor indirdiğimiz kitaplar ne de bilgisayara bağlayıp gizli klasörleri göster seçeneği ile aradığımızda bulunabiliyor. Bu yüzden okumayı bitirdiğimizde dosyayı silemediğimiz için depolamada yer kaplıyor. Önerebileceğiniz bir şey var mı?

    1. Merhaba Ahmet Bey. V3.3.2 güncellemesiyle birlikte NeoReader üzerinden kullanılabilen bulut uygulamaları, indirilen dosyalar için cihazda herhangi bir klasör oluşturmuyor. Cihazda yalnızca ön bellek dosyaları oluşturuluyor ve bu dosyalar da depolama alanında .ksync uzantısıyla bulunduruluyor. Depolama alanındaki bu dosyaları silmenizi ya da değiştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine silmek istediğiniz kitapların üzerine parmağınızı basılı tutup “Sil” butonuna dokunabilirsiniz. Sağ üst köşedeki menüye dokunarak silme işlemini toplu şekilde de gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde sildiğiniz dosyalar drive hesabınızdan da silinecektir. Dilerseniz silme işlemini drive hesabınız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Drive hesabınızdan sildiğiniz dosyalar BOOX cihazınızdan da silinecektir. İyi günler dileriz.

      1. Cevabınız için teşekkür ederim fakat drive klasöründeki bir dosyayı silmemi önermeniz biraz üzdü 🙁 Böyle bir çözüm varsa ne yazık ki bu özelliğinizi kullanmayacağım. Amacım zaten dijital arşiv oluşturmakken kitap okuyucunuzda daha kolay okuyacağım diye dijital arşivimi silemem. Biz eski usül kullanmaya devam edelim. İyi çalışmalar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top