V3.5.1 Güncellemesini Keşfedelim

V3.5.1 güncellemesi kısa zaman önce cihazlarımıza geldi. Bir önceki güncellemede çok sayıda yeni özellikle tanışmış ve her birini sizlerle paylaşmıştık. Ara güncelleme niteliğinde olan bu güncelleme ise var olan özelliklerin geliştirilmesine odaklanıyor. Bununla birlikte çeşitli yenilikler de mevcut. Bu yazımızda V3.5.1 güncellemesiyle cihazlarımızda kullanabileceğimiz yeniliklerden bahsedeceğiz.

v3.5.1 Güncellemesiyle Toplu OCR İşlemi

Metin formatında olmayan çeşitli belgelerde OCR işlemi yaparak cihazımızın belgedeki metinleri tanımasını sağlayabiliyorduk. Ancak bu işlemi her sayfa için ayrıca gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Yeni güncellemeyle birlikte OCR penceremiz yenilendi. Artık OCR işlemi yapmak istediğimiz sayfa adedini belirterek OCR işlemini toplu olarak gerçekleştirebiliyoruz. Günlük OCR limitimiz ise 300 sayfa.

V3.5.1 ile OCR

Çift Dokunma İle Metin Tanımada Dil Seçimi

Önceki güncellemede çift dokunma ile metin tanıma özelliği Akıllı İşlevler menüsüne taşınmıştı. Ancak bu özellikte dil seçimi yapamıyorduk. V3.5.1 güncellemesiyle birlikte artık bu menüde küçük bir ayar butonumuz var ve dil seçimi yapabiliyoruz. 🎉

V3.5.1 çift dokunma ile tanıma

v3.5.1 İle özelleştirilebilir Gezinti Çubuğu

Birçok kullanıcımızın pratik olması nedeniyle tercih ettiği gezinti çubuğu son güncelleme ile daha özelleştirilebilir hale geldi. Önceden gezinti çubuğunda yer alan butonların yerini değiştirebiliyorduk. Şimdi ise bu butonları istediğimiz gibi düzenleyebiliyor, kullanmadıklarımızı kaldırabiliyoruz.

PDF belgelerinde Boyut Seçimi

Notlar uygulamasında oluşturduğumuz belgeleri PDF olarak dışa aktarabilmemiz oldukça kullanışlı biz özellikti. Fakat bu işlemi sadece A4 boyutunda yapabiliyorduk. Artık cihazlarımız A3 ve A5 boyutlarında da PDF belgeleri oluşturmayı destekliyor.

Sistem Arayüzünde Yazı Tipi Desteği

Yeni güncelleme ile cihazlarımıza gelen bir diğer özellik ise sistem arayüzünde dilediğimiz fontu kullanabiliyor olmamız. Cihazınızın depolama alanında bulunan “fonts” klasörüne ekleyeceğiniz yazı tipi dosyalarını cihazın arayüzünde kullanabilirsiniz.

Yazımızı tamamlamadan önce BOOX cihazlarımıza eklenen her yeni özelliğin ardında BOOX’un dünya çapındaki kullanıcılarının bir payı olduğunu hatırlatmak isteriz. Eğer sizlerin de BOOX cihazlarınızda görmek istediğiniz yeni özellikler varsa bunları cihazınızın Geri Bildirim sekmesinden yazabilirsiniz. 💫

BONUS: BOOX Note Air3 ve Note Air3 C ile kağıt konforunu e-kitap okuyucunuza taşıyın! 10.3″ boyutundaki ekranlarıyla Note Air3 serisi sizlerle tanışmaya hazır! 😊

3 thoughts on “V3.5.1 Güncellemesini Keşfedelim”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top