Tab Ultra’ya IF Design Ödülü!

İlki 1954 yılında düzenlenen ve her yıl katılımcıların ürün tasarımlarını yarıştırdıkları iF Design Award, 2023 yılının kazananlarını açıkladı.  Tab Ultra modeliyle yarışmaya katılım sağlayan ONYX, 2023’ün ödül sahiplerinden biri oldu. Dünyanın dört bir yanındaki bağımsız uzmanlardan oluşan 133 kişilik jüriyi etkileyen Tab Ultra, 56 ülkeden yapılan 11.000 başvuru arasından öne çıkmayı başardı. Bu yazımızda, Tab Ultra’ya bu saygın ödülü kazandıran ayırt edici özelliklerden bahsedeceğiz.

Tasarım Fikri

BOOX e-kitap okuyucuların bir e-kitap okuyucudan daha fazlası olduğunu sıklıkla dile getiriyoruz. Tab Ultra’nın bu ödülü kazanmasında da bir e-kitap okuyucudan daha fazlası olmasının etkili olduğunu belirtmeliyiz. E-ink ekran teknolojisine sahip ürünleri öne çıkaran temel özelliklerden biri kağıda olan benzerlikleridir. LCD ekranlara göre göz dostu olmalarının yanı sıra, uzun pil ömürleriyle kullanım süresini uzatırlar. Buna karşın, LCD ekranlara kıyasla ekran yenileme hızları daha düşük olduğundan yalnızca kitap okumak için uygun oldukları düşüncesi yaygındır. Bu noktada Tab Ultra diğer e-kitap okuyuculardan ayrılmaktadır. Tab Ultra kitap okumanın yanı sıra, bir üretkenlik aracı olması hedefiyle tasarlanmıştır. Bu nedenle ekran yenileme hızında teknik atılımlar gerçekleştirilmiştir. Yalnızca e-ink değil, elektronik pazarında üst noktalara yerleşmesi hedefi tasarımının ana unsurlarından biridir.

Görünüm ve Kullanım Bütünlüğü

Tab Ultra hem estetik bir görünüme hem de sağlam bir gövdeye sahiptir. 10,3″ ekran boyutuyla okuma konforunuzu arttırmayı hedeflemektedir. Onyx Boox yalnızca okumaya değil, yazmaya da yönelik olarak tasarladığı Tab Ultra için özel olarak klavyeli manyetik kılıf desteği sağlamıştır. Hem cihazınızı korumayı hem de klavye kullanımını kolaylaştırmayı hedefleyen bu aksesuar, kabloya ya da Bluetooth bağlantısına gerek duymadan çalışır. Bağlantı sağlamak için cihazı klavyedeki pimlere yerleştirmek yeterlidir. Bu aksesuar ile yanınızda klavye taşıdığınızın farkına bile varmayacaksınız.

Verimlilik

Tab Ultra ile kitap okumanın yanı sıra yapabileceklerinizin sayısı oldukça fazladır. Yerleşik NeoReader uygulamasında okuduklarınızın altını çizebilir, belgelerinizin üzerine notlar alabilirsiniz. Notlar uygulamasını hem bir metin oluşturucu hem de bir not defteri olarak kullanabilirsiniz.  Kutu içeriğindeki 4096 basınç hassasiyetine sahip Pen2 Pro’nun arkasını silgi olarak kullanabilirsiniz. Android 11 işletim sistemine sahip olan Tab Ultra’ya üçüncü taraf uygulamalar indirebilirsiniz. Haber okumak, blog takip etmek, maillere dönüş yapmak ya da sudoku oynamak… Kullanım ihtiyaçlarınıza göre indirdiğiniz uygulamalarla Tab Ultra’yı kişiselleştirebilirsiniz. Sahip olduğu 4 GB RAM ve gelişmiş işlemcisiyle Tab Ultra göz dostu bir “tablet”.

İnovasyon

Tab Ultra, e-ink ekranlarda hızlı ve pürüzsüz yenileme sağlayan BOOX’a özel SuperRefresh teknolojisine sahiptir. 4 farklı ekran yenileme modu sunarak okuma, uygulamaları kullanma, internette gezinme deneyimlerinizi e-ink ekranda gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğu 16 MP kamera ile basılı belgelerinizi tarayıp dijital metne dönüştürebilir, metin üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Tab Ultra’nın kenarındaki manyetik alanı kullanarak Pen2 Pro kaleminizi cihazınıza kolayca sabitleyebilirsiniz.

çevresel Etki

Son beş yılda, dünya çapında basılı kitapların yerine 130 milyon e-kitap okuyucu kullanıldı. Kâğıt kullanımını azaltarak çevre dostu okuma-yazma deneyimi sunan e-kitap okuyucuların bu süre zarfında karbon emisyonunu önemli ölçüde azalttığı tahmin ediliyor. Tab Ultra okuma, not alma ve çoklu görev seçenekleriyle insanları daha az kâğıt kullanmaya teşvik etmektedir. Ayrıca şarj edilebilir Li-on pil kullanımı karbon ayak izini azaltmak konusunda önemli bir etkiye sahiptir.

BONUS: Tab Ultra hakkında daha fazlasını keşfetmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

BONUS: Renkli ekran Tab Ultra C Pro ile tanışmak için tıklayın!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top