BOOX V3.5 Yeniliklerini Keşfedin

V3.5 güncellemesi geldi! Dolayısıyla cihazlarımızda yeni özellikler mevcut! Bu yazımızda güncellemenin getirdiği yeni özelliklerden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım. 🤓

yenilikler

1. Çocuk Modu

BOOX V3.5 güncellemesiyle cihazlarımıza “Çocuk Modu” özelliği geldi. Bu sayede çocuk kullanıcılar için kitap ve uygulama seçimi yapabiliyoruz. Ayrıca cihazı ne kadar süreyle kullanacaklarını belirleyebiliyoruz. Tab serisi cihazlarda Ayarlar ve Kontrol Merkezi, diğer cihazlarda ise Kontrol Merkezi pencerelerinden çocuk modunu aktif edebilirsiniz. Çocuk kullanıcı belirleme adımından sonra, kitap ve uygulama seçimi yapabilirsiniz. Böylece çocuklarınıza erişecekleri içeriklerin sizin kontrolünüzde olduğu ve göz  dostu bir okuma deneyimi sunabilirsiniz.

V3.5 Çocuk Modu

2. Yapay Zeka Destekli Okuma

V3.5 ile BOOX NeoReader uygulamasına yapay zeka desteği geldi. AI Asistan ile okuma yaparken kitabınızın özetini oluşturabilir ya da kitabın yazarı hakkında bilgi edinebiliriz. Sadece bunlar değil. Ayrıca kitabın türüne dair açıklamalar, bölüm özeti, ilgili kitaplar konularında da Asistan bizlere destek sağlıyor. Üstelik bu işlemleri 27 dilde, belirlediğimiz kelime sayısında gerçekleştirebiliyoruz. V3.5’in bu özelliğini keşfetmek için kitabınızın ortasına bir kez dokunun. Sonra Bölünmüş Görünüm>AI Okuma yolunu takip edin.

V3.5 Yapay Zeka Destekli Okuma

3. Boş Sayfa Ekleme

Kullanıcılarımızın taleplerinden biri olan boş sayfa ekleme özelliği cihazlarımıza geldi. Artık PDF belgelerimizi okurken belge içine yeni sayfalar ekleyebiliyoruz. Eklediğimiz sayfalara el yazısı ya da metin notları yazabiliyoruz. Ayrıca eklediğimiz sayfayı PDF belgemiz içinde istediğimiz konuma yerleştirebiliyoruz. PDF belgelerinize boş sayfa eklemek için kitabınızın ortasına bir kez dokunun. Ardından Gözat sekmesinden “” butonuna dokunun. Sayfanın konumunu değiştirmek, kopyalamak ve silmek için “” butonuna dokunun.

V3.5 Boş Sayfa Ekleme

4. Yeni TTS Arayüzü

Bildiğiniz üzere BOOX cihazlarımızda TTS özelliğini kullanarak kitaplarımızı dinleyebiliyoruz. V3.5 sürümüyle birlikte TTS arayüzü değişti. Yeni TTS arayüzünde sayfa ve bölüm geçişleri yapabiliyoruz. Buna ek olarak metin konumunu tek bir buton ile görüntüleyebiliyoruz. Ayrıca kitabımızın içindekiler kısmından seçtiğimiz bölümler için de TTS özelliğini kullanabiliyoruz.

V3.5 TTS

5. Dokunma Kontrolü

BOOX V3.5 güncellemesi ile okuma sırasında hareket kısayollarını kontrol edebilirsiniz. Hareket kısayollarını kullanmayı seviyor ancak okuma yaparken kendinizi yanlışlıkla başka pencerelerde buluyorsanız bu özelliği seveceksiniz. Araç çubuğundaki “” butonuna dokunduktan sonra seçtiğiniz hareket kısayolunu pasif ya da aktif hale getirebilirsiniz.

V3.5 Dokunma

6. Favori Kitaplar/Notlar

Bildiğiniz üzere hem BOOX NeoReader’da hem de Notlar uygulamasında son kullandığımız dosyaları ayrı bir sekmede görüntüleyebiliyoruz. V3.5 sürümüyle birlikte artık bu sekmede favori kitaplarımızı ve notlarımızı da görüntüleyebileceğiz. Kitabınızı ya da not defterinizi favorilere eklemek için mevcut belgenizin sağ üst köşesindeki “” butonuna dokunun. Favorilerden kaldırmak için aynı işlemi tekrarlayın. En son açtığınız dosyalar yerine favorileri görmek için “” butonuna parmağınızı basılı tutun ve “Favorilerim” seçimi yapın.

V3.5 Favori Ekleme Özelliği

7. Buluttan Kütüphaneye?

Bir önceki güncellemeyle birlikte bulut depolama alanlarımızdaki kitapları BOOX cihazlarımızda okuma özelliğiyle tanışmıştık. Sadece “” butonunun altında okuyabildiğimiz bu kitapları artık Kütüphane sekmesine taşıyabiliyoruz.

V3.5 Taşıma

8. Şekilleri Doldur

Notlar uygulamasında oluşturduğumuz şekillerin içini doldurmak artık çok daha kolay. “” butonu ile şekillerin içini kolaylıkla renklendirebiliriz. Ancak içini dolduracağımız şekillerin kapalı olmasına dikkat etmeliyiz.

V3.5 şekil doldurma

9. Serbest Kement

Yazı ve nesneleri taşımak, etiketlemek için kullandığımız kement aracı için artık bir alternatifimiz daha var. Mevcut Akıllı Kement aracı seçtiğimiz şeklin sınırlarında otomatik olarak bir dörtgen oluşturuyordu. Yeni Serbest Kement aracı ise seçtiğimiz şekli çizdiğimiz sınırlarla kullanmamıza imkan tanıyor.

V3.5 Serbest Kement

10. Kurşun Kalemde Doku Seçeneği

Kurşun kalem kullanmayı seviyorsanız bu özellik hoşunuza gidebilir. Artık kurşun kalemde iki farklı doku seçeneği bulunuyor. Cihazınızı güncelledikten sonra eskizlerinize farklı bir dokunuş yapabilirsiniz.

V3.5 Kurşun Kalem Doku

11. Yeni Metin Notu Özellikleri

V3.3.2 sürümüyle birlikte BOOX Notlar uygulamasında metin notu oluşturmak için ayrı bir sekmeye sahip olmuştuk. V3.5 sürümünde ise metin notu sekmemize yeni özellikler geldi. Böylece metin belgemizdeki sözcük, karakter, paragraf sayısı gibi bilgilere erişebiliyoruz. Belgemizin eski versiyonlarını kontrol edebiliyoruz. Ayrıca metin yönünü değiştirebiliyoruz.

12. Bölünmüş Klavye

V3.5 öncesinde hareketli ve tam ekran klavye seçenekleri mevcuttu. BOOX bu seçeneklere bölünmüş klavye özelliğini de ekledi. Artık bu klavye ile yazma deneyiminize farklılık katabilirsiniz.

Bölünmüş Klavye Özelliği

13. Smart Scribe

Ve Smart Scribe! Bu özellik V3.5 güncellemesinin en heyecan verici özelliği olabilir 🤓 Kütüphane ve Notlar uygulamalarında bu özellik sayesinde işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Nasıl kullanıldığına daha yakından bakalım.

Şekil Mükemmelleştirme

Bu özelliği aktif  ettiğinizde çizdiğiniz geometrik şekillerin yamuk ya da eğri olması sorun olmaktan çıkıyor. Şekli tek bir hamlede çizin ve kaleminizi kaldırmayın. Şekillerin düzgünleştiğini göreceksiniz.

çizerek Vurgulama

Kitabınızdaki işaretlemeleri kaleminizle yapmak ama aynı zamanda altını çizdiğiniz kısımları vurgulamak mı istiyorsunuz? Güncelleme ile bu mümkün! Çizerek Vurgulama seçeneğini aktif edin. Ve çizmeye başlayın. Metnin vurgulandığını göreceksiniz. Ayrıca satırların altını çizmek yerine paragrafı daire içine almayı da deneyebilirsiniz. İşe yarayacaktır. 🤓

Karalayarak Silme

Not alırken ya da vurgulama yaparken bir hata mı yaptınız? Karalayın! 😊 AI butonundan Karalayarak Silme özelliğini aktif edin. Karalayarak pratik bir şekilde silme işlemini gerçekleştirin.

Umarız V3.5 güncellemesiyle cihazlarımıza gelen yeni özellikleri beğenmişsinizdir. Gelecek güncellemelerde gelmesini istediğiniz özellikleri bizimle paylaşabilir ya da cihazlarınızdan geri bildirim oluşturabilirsiniz. Çokça sevgiler 🌸 

BONUS: BOOX cihazınızı nasıl güncelleyeceğinizi görmek için buraya tıklayarak YouTube videomuzu izleyebilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top