BOOX Ekranını Bilgisayarda Görüntüleyin!

BOOX ekranını bilgisayar ekranı üzerinden görüntülemek ve paylaşmak isteyen kullanıcılarımız için yeni bir blog yazısıyla karşınızdayız. Bildiğiniz üzere, BOOX cihazlarımızda ekran yayını özelliği bulunuyor. Bu sayede herhangi bir uygulama ya da programa gerek kalmadan BOOX ekranlarımızı bilgisayarımıza yansıtabiliyoruz. Ancak bu özelliği kullandığımızda bilgisayarımızın diğer işlevlerini kullanmak, örneğin bir görüntülü sohbet sırasında bu ekranı paylaşmak mümkün olmuyor. İşte bu yazımız, hem BOOX ekranını bilgisayar ekranı üzerinden görüntülemek hem de bilgisayarlarındaki diğer işlevleri kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılarımız için! 🤓

Not: Eğer yalnızca ekran yayını yapmakla ilgileniyorsanız “BOOX Ekranını Bilgisayara Yansıtın!” başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Bilgisayarını projeksiyon araçlarına bağlayarak yalnızca BOOX ekranını paylaşmak isteyen kullanıcılarımız için bu yöntem oldukça elverişlidir.🌸

BOOX Ekranı Bilgisayarımızda!

İşte Uygulamamamız Gereken adımlar:

Öncelikle bilgisayarımıza Scrcpy indirmemiz gerekiyor. Bu bağlantıyı kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ardından indirdiğimiz dosyayı .zip’ten çıkarmalıyız.

Bir sonraki adımda BOOX cihazımızın USB Hata Ayıklama Modu’nu açmamız gerekiyor.

Tab Serisi Cihazlar İçin: Ayarlar>Sistem Ayarları>USB Hata Ayıklama Modu
Diğer Cihazlar İçin: Uygulamalar>Sağ Üst Köşedeki Üç Çizgi>Uygulamaları Yönet>USB Hata Ayıklama Modu adımlarını izleyebilirsiniz.

USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif hale getirdikten sonra cihazımızı bilgisayarımıza kablo ile bağlayalım. Bu aşamada BOOX’un ekran kilidinin açık olmasına dikkat edelim. BOOX ve bilgisayarımız arasında bağlantı sağlandığında BOOX cihazımızın ekranına bir onay penceresi gelecektir. “İzin ver” butonuna dokunalım.

Ve son aşamadayız! 🤓 Scrpy dosyasını açalım. “open_a_terminal_here” dosyasına çift tıklayarak terminale ulaşalım.

Terminale “scrcpy” yazalım ve Enter tuşuna basalım.

Video ve seslere dair bir hata alacağız. 

scrcpy –no-video kodunu yazalım ve Enter tuşuna basalım.

scrcpy –no-audio kodunu yazalım ve Enter tuşuna basalım.

Tüm bu adımların ardından BOOX ekranınızı bilgisayarınız üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 🥳

boox ekranını

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top