Google Play Store Aktivasyonu (V3.2)

Son güncelleme olan V3.2.2 ile Android 11 İşletim Sistemine sahip cihazlarımızda Google Play Store Aktivasyonu yapmadan direkt Play Store uygulamasına Gmail adresinizle giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bir işlem yapmanıza artık gerek kalmadı. Bunun için cihazınızı internete bağlayıp son güncellemeyi yüklemeniz yeterli olacaktır. Ardından Uygulamalar bölümündeki Play Store simgesine dokunup giriş yapmanız yeterli olacaktır. (Android 10 İşletim sistemine sahip bir cihaz edindiyseniz aşağıdaki adımları izleyerek Google Play Store’u aktive edebilirsiniz.)

Yeni V3.2 yazılımı ile Google Play Store’u etkinleştirme adımlarında küçük değişiklikler oldu. Aşağıda yeni güncellemeden sonra Google Play Store’u nasıl etkinleştirebileceğinizi adım adım anlattık. Hadi başlayalım.

Yeni yazılım ile gelen cihazlarda Ayarlar menüsü aşağıdaki gibi görünecektir.

Ekranın sol tarafındaki ana menüden Uygulamalar butonuna dokunun.

Gelen ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye dokunun.

Uygulamaları Yönet butonuna dokunun.

Buradan Google Play’i etkinleştir seçeneğini aktif edin.

GSF ID yazan satıra dokunun.

G-mail hesabınız ile oturum açabileceğiniz ekran gelecektir. Buradan gmail adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Gelen ekranda bulunan kutucuğun içerisine 19 haneli cihazınıza ait kimlik numarası geldikten sonra “Ben robot değilim” kutucuğunu işaretlemelisiniz. Kutucuk tik işareti şeklini aldıktan sonra Kayıt butonuna dokunun.

Artık Uygulamalar içerisinde Play Store’u görebilirsiniz. Play Store’a giriş yapıp dilediğiniz uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Eğer bu adımlardan sonra Play Store’a giriş yapmaya çalıştığınızda Play Protect Sertifikası ile ilgili hata alıyorsanız bir süre geçtikten sonra cihazınızı yeniden başlatıp tekrar giriş yapmayı deneyiniz. Bu işlem cihazınızın Google Server’larına kayıt ettirme işlemi olduğu için bazen biraz zaman alabilmektedir. 5 dk ile 48 saat aralığında bu hatayı almanız normaldir.
  • Sertifika hatası alan kullanıcıların bir süre sonra cihazlarını yeniden başlatıp tekrar giriş yapmayı denemeleri tavsiye edilir.
  • Alternatif olarak GSF ID satırının hemen altında yer alan Google Ayarları bölümünden de Gmail hesabınız ile oturum açmayı deneyebilirsiniz.

Sorularınız için bize iletişim sayfamızdaki bilgilerden her zaman ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart