BOOX İle El Yazınızı Metne Dönüştürün!

BOOX, el yazınızı kullanarak aldığınız notları metinlere dönüştürebilir! BOOX NeoReader ve Notlar Uygulaması, el yazınızı dönüştürme kabiliyetine sahiptir. Bu dönüşümü nasıl yapabileceğinizi her iki uygulama için de anlatacağız. Hazırsanız dönüştürelim! 😊

 

BOOX NeoReader'da Dönüştürme

BOOX NeoReader’da okuma yaparken kitaplarınız üzerine aldığınız el yazısı notları metne dönüştürmek oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, notunuzun üzerine çift dokunmak!

el yazınızı metne

Eğer el yazınızla aldığınız notun üzerine çift dokunduğunuzda herhangi bir değişiklik olmuyorsa BOOX’unuzda el yazısı tanıma özelliği aktif olmayabilir. Bu nedenle önce el yazısı tanıma özelliğini aktif etmeliyiz.

BOOX Neoreader üzerinden bir kitap açalım. Ardından seçenekleri görmek için kitabımızın ortasına bir kez dokunalım. Şimdi, ekranımızın altında ve üstünde sekmeler belirmiş olmalı. Sağ taraftaki üç çizgiye ve ardından “Ayarlar” seçeneğine dokunalım.

el yazınızı aktif

Karşımıza çıkan “Ayarlar” penceresinden “El Yazısı Tanıma Ayarları”nı seçelim. 

el yazınızı tanımayı aktif etme

Ardından “El yazısı notlara iki kez hafifçe vurarak otomatik tanıma özelliğini etkinleştir” seçeneğini aktif edelim. Bu sayede çift dokunma ile el yazısı notlarımızı dönüştürebiliriz.

BOOX Notlar'da Dönüştürme

El yazımızı Notlar uygulamasında dönüştürmek için Neoreader’dan daha farklı bir yol izleyeceğiz. Notlar uygulamasına girelim ve not almaya başlayalım. Ardından notumuzu metne dönüştürmek için “AI” butonuna dokunalım. “AI” penceresinde el yazısı notlarımız metne dönüşecektir.

notlar uygulamasında el yazınızı dönüştürme

Alttaki “Metin Ekle” butonuna dokunarak metni not defterimize yerleştirebiliriz. Ayrıca bu penceredeyken “Paylaş” butonu ile yazımızı çeşitli formatlarda dışa aktarabiliriz. 

“T” sembolüne dokunarak not defterimize eklediğimiz metnin üzerinde font, punto ayarlamaları yapabiliriz. Ayrıca “T” sembolüne dokunmanızla birlikte klavye açılacaktır. Buradan metninizi düzenleyebilirsiniz.

BONUS: BOOX’ta farklı fontlar deneyerek not almayı daha eğlenceli hale getirmek ister misiniz? Bunun için “BOOX’a Yazı Tipi Nasıl Eklenir?” başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top