V3.1 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Sistem ve Uygulamalar

1. Ekran kayıt işlevi eklendi. (Her kayıt 2 saate kadar sürebilir);

2. Depolama Kategorileri eklendi. (toplamda 10 kategori)

3. Sistem Kontrastı, Koyu Renk Geliştirme (varsayılan değer 30) ve Açık Renk Filtresini (Varsayılan değer 0) destekleyen Ekran Kontrolü olarak değiştirildi.

4. Konum bilgisi eklendi (bazı uygulamalar yalnızca konum bilgileri olduğunda kullanılabiliyor. Konum işlevi varsayılan olarak kapalıdır.)

5. Cihaz açıldığında Bluetooth’u her zaman açma seçeneği eklendi. (Ayarlar / Güç)

6. Daha Fazla Hareket Kısayolu – Ses seviyesini veya Ön Işığı veya kontrastı ayarlamak için yukarı ve aşağı kaydırma seçeneği eklendi.

7. Sistem Çubuğuna bir seçenek eklendi, yalnızca aşağı çekilerek genişletilebilir. Bu seçenek varsayılan olarak etkindir ve uygulamalar tam ekrandayken Sistem Çubuğunun yanlışlıkla genişletilmesini önler.

8. Sıkça Sorulan Soruların bir listesi eklendi. (Ayarlar / Geri Bildirim’e gidin, tüm SSS’leri doğrudan kontrol edebilirsiniz)

9. Güncelleme geçmişi eklendi.

10. Sayfalarda gezinmek için Tam Yenileme süresi ayarı eklendi. (Bu 1-5 saniyeyi destekler.)

11. Dosya Paylaşımı İşlevi eklendi. (Bluetooth ve üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla dosya simgesine uzun basarak Kitaplık ve Depolama’daki dosyaları paylaşabilirsiniz).

12. Sözlük arama sayfasında bir kelimeye ve sözlüğe uzun süre basma özelliği eklendi.

13. “Uygulamaları ada, zamana ve uygulamayı manuel olarak sırala” seçeneği eklendi. (V3.0 yalnızca manuel sıralamayı destekler.)

14. “Uygulama güncelleme hatırlatıcısı” ve “tek tıklamayla güncelle” eklendi.

15. Uygulama arka planı dondurmayı optimize etme seçeneği eklendi. Müzik ve diğer uygulamalar arka planda çalışırken otomatik olarak dondurulmayacaktır.

16. PushRead arayüzü optimize edildi. Bazı URL’lerin başlığı Metin Modunda göstermemesi sorunu için başlık çubuğu eklendi.

17. Yukarı, orta ve alt konumları destekleyen ONYX klavye optimize edildi. İngilizce klavyede, büyük harfleri kilitlemek için iki kez dokunun. Daha fazla sembol ve pano ekleyebilirsiniz.

18. Uygulama orijinal DPI değiştirme (Kobo uygulamasının boş kenarı kırpma sorununu çözüldü), web sayfalarındaki kalın metinler ve üçüncü taraf Giriş Yöntemlerinin optimizasyonu dahil olmak üzere uygulama iyileştirilmesi sağlandı.

19. Gezinme topundaki kaydırma düğmelerinin sayfa çevirme etkisi optimize edildi, ve sayfaları çevirirken titreme azaltıldı.

20. Sistem kararlılığı geliştirildi.

21. Sol El modu eklendi. (İlk Kurulum yaparkan ayarlayın veya manuel olarak ayarlamak için Ayarlar / Diğer Ayarlar’a gidin.

22. (Yalnızca 13,3 inç ekranlarda desteklenir.) Cep telefonuna ve diğer platformlara bağlı İkinci Monitörün ekranı optimize edildi. (Uygulamadaki önizleme çözünürlüğünü manuel olarak değiştirmeniz gerekir.)

Okuyucu ve Kitaplık

1. Özel Kapak Ekleme ayarı eklendi. (ayarları açmak için kapağa uzun süre basın, ardından Özel Kapak öğesini seçin.)

2. Birden çok yazı tipi, resim ve metin düzeni, dikey düzen, Pinyin yazı tipleri … vb. dahil olmak üzere orijinal Epub kaynak formatı desteklendi. (Bu ayar, şu anda manuel olarak V2 Engine’e geçiş gerektirir ve NeoReader ile senkronizasyon verilerini desteklemez. Epub kitap, ayarlamak için lütfen Ayarlar / Diğer Ayarlar’a gidin.)

3. Buluttan yazı tipi indirme seçeneği eklendi. Yazı tipi seçeneği Çince, İngilizce ve Sistem dahil 3 seçenek sunar.

4. Tam yenilemeden sonra bile bazı görüntülerin gölgelenmeler bırakması sorununu çözen Derin Yenileme seçeneği eklendi. (Derin olarak ayarlamak için Yenileme Ayarları’na gidin.)

5. Okunan kitaptan çıkmadan NeoReader’da yeni bir kitap açma seçeneği eklendi.

6. Taranan belgelere OCR tanıma özelliği eklendi. Metin OCR tanımadan sonra aranabilir, işaretlenebilir ve değiştirilebilir. Şu anda, ücretsiz OCR tanıma günde yalnızca 5 kez kullanılabilir.

7. Sözlük penceresine “Belgeleri Bağla” ve “Web Sitesini Bağla” seçenekleri eklendi. Belirli bir sayfaya, web sitesine veya bir belgeye bağlanabilirsiniz.

8. Ek açıklama içeriklerini e-postaya aktarmayı destekleyen E-postaya Aktar seçeneği eklendi. E-posta eki en fazla 15MB olabilir.

9. “Ekranda kaydırarak sayfaları çevirmeyi” devre dışı bırakabileceğiniz bir seçenek eklendi. Bu özellik varsayılan olarak etkindir. Devre dışı bırakıldığında, yalnızca ekrana dokunarak sayfaları çevirebilirsiniz.

10. Sözlük Pop-up Penceresini ekranda sürükleme özelliği eklendi.

11. Dokümanlardaki resimler yerel depolamaya kaydedilebilir. Yerel olarak kaydedilecek belgedeki resimleri destekleyen özellik eklendi. (yakınlaştırmak için resme uzun basın)

12. Eski sürümün Kontrast Ayarının yerini alan Koyu Renk Geliştirme’yi ve filigran kaldırma işlevinin yerine geçen Açık Renk Filtresi optimize edildi.

13. Belgelerin dipnot bilgi çubuğu optimize edildi.

14. Arka planda TTS oynatma optimize edildi, ve TTS oynatma sırasında manuel sayfa çevirmeyi destekleme özelliği eklendi.

15. Çevrimiçi arama sayfası optimize edildi ve web reklamlarını kaldırma özelliği eklendi.

16. Çerçeveyi sürükleyerek doğrudan yakınlaştırma alanını seçerek PDF seçimi ve yakınlaştırma işlemi optimize edildi.

Notlar ve Senkronizasyon

1. Senkronizasyon süreci optimize edildi. Notlar arka planda senkronize edilebilir. Not defterinde, senkronizasyon ilerlemesini ve durumunu gösterir. (senkronizasyon veri yapısı ayarlandı. Tüm Notların güncellemeden sonra yeniden senkronize edilmesi gerekir. Bu özellik, V3.0’dan daha düşük Notlar senkronizasyonuyla uyumlu değildir.)

2. Tuval Editorü eklendi. 4 Tuval boyutu ayarı kullanılabilir. (Varsayılan boyut 1×1, 1×2, 2×1, Maks. Boyut 2×2), Özel ve Tuval Ayarı (Görünür katmanların en dıştaki kontur konumuna göre Tuvalin yedek parçasını kesebilme özelliği eklendi.)

3. Şablon ölçekleme, birleştirme ve uzatma işlevleri eklendi. (şablon, tuval 1×1’den daha büyük olduğunda uyum sağlar)

4. Düz çizgiler, kesik çizgiler, noktalı çizgiler ve dalgalı çizgiler dahil olmak üzere çeşitli şekiller ve çizgi stilleri eklendi.

5. Notlarınıza Kayıtları Ekleyin. Kaydın zaman sınırı yoktur. El yazısı ve kayıt aynı anda yapılabilir. Kayıtlar, Kement aracı tarafından seçildikten sonra sürüklenebilir. (Metne dönüştürme şu anda desteklenmemektedir.)

6. Yatay Görüntü Eklendi. (Notlar uygulamasının yönü, sistemin yönü ile aynıdır.)

7. Notlar PDF olarak birleştirildiğinde, İçindekiler bölümü oluşturulur. (Not Defteri 1. düzey dizindir ve not sayfaları 2. düzey dizindir.)

8. Belirtilen sayfayı not defteri kapağı olarak ayarlama özelliği eklendi. (Bunu Notlarda “Küçük Resim” kısmından ayarlayabilirsiniz.)

9. “E-Posta ile Paylaş” eklendi.

10. Kurşun Kalem renkleri destekler. İşleme hızı optimize edildi. (V3.0 yalnızca siyahı destekler)

11. Yakınlaştırdıktan sonra Kement ile seçme işlemi optimize edildi.

12. Büyük resimler ve çok fazla içerik eklemek için Notların işleme hızı optimize edildi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart