Nova3: 7,8 inçlik Bir Cihazla Her Yerde Okuyun ve Yazın

Hem okumayı hem de el yazısını destekleyen en küçük BOOX E Ink tablet hangisi? Bu yılın Ekim ayından önce Nova2’mizdi. Ancak şimdi Nova3 oyuna giriyor ve piyasadaki en gelişmiş 7.8 inç Android E Ink tablet oluyor.

Nova3’ü diğer 7.8 inç E Ink tabletlerden daha iyi yapan nedir? Nova2 ve Nova3 arasında kararsızsanız, hangisini seçmelisiniz? Bir Nova2’niz varken Nova3’e yükseltmeye değer mi? Cevabı bulmak için okumaya devam edin.


Nova3: Gittiğiniz Her Yerde Kitap Okuyun ve Not Alın

Nova3, kalem ile not almayı destekleyen en küçük E Ink 7,8 inç Android tabanlı bir cihazdır.

Boyut ve RAM açısından Poke3’ten daha yeteneklidir. Çok sayıda kitabı cihaza bilgisayarınızdan aktarabilir, indirebilir ve 32GB depolama alanında bir sürü not defteri oluşturabilirsiniz.

Max Lumi, Max3, Note3, Note Air ve Note2 dahil olmak üzere bir dizi BOOX tablet, stylus kalem ile not almak üzere tasarlanmıştır ancak Nova3, 13.3 inç ve 10.3 inç cihazlardan belirgin şekilde daha küçük ve daha hafiftir.

Taşınabilirliği, işe gidip gelmek ve seyahat etmek için daha idealdir. Nova3’ü cebinizden çıkararak düşüncelerinizi not alabilir veya bir sonraki durağa yolculuğunuz sırasında biraz kitap okuyabilirsiniz.

Kobo Forma, Kobo Libra ve Nook Glowlight Plus dahil olmak üzere her türlü 7–8 inç E Ink cihazı arasında, Nova3, çeşitli kitap formatlarını destekleme ve not alma konusundaki sağlam yeteneği ve sistem esnekliği nedeniyle en üst sırada yerini alıyor.

Okuma özelliklerinden bahsetmişken, yerleşik NeoReader uygulamasına sahip Nova3, EPUB, MOBI, TXT, HEML, FB2 CBR, CBZ’den DJVU, PDF ve PPT’ye kadar çeşitli formatları destekler. 1872 × 1404 ve 300dpi yüksek çözünürlüklü 7.8 ” Carta ekranda roman veya her türlü kitabınızı zahmetsizce okuyabilirsiniz.

Ayarlanabilir ön ışık ve kontrast, istediğiniz zaman net metinler görmenize yardımcı olabilir. Yazı tipi boyutu, yeniden düzenleme (yalnızca PDF için), kontrast, dolgu ve kenar boşluğu gibi son derece özelleştirilebilir her tür seçenekle okuma deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Konu not almaya geldiğinde Nova3, fikirlerinizi görselleştirmenize yardımcı olacak birçok özellik sunar.

 • Şablonlar. Cihaz içinde hazırda bulunan veya bulut şablonlarından birini seçebilir, hatta şablonlarınızı özelleştirebilirsiniz.
 • Katmanlar. Her not sayfasına beş adede kadar katman ve bir temel katman ekleyebilirsiniz.
 • Beş gri seviyesi ve üç farklı renk. Notlarınızı cep telefonunuzla veya bilgisayarınız ile senkronize ettikten sonra renkler ayarladığınız gibi görünecektir.
 • Beş çeşit kalem. Yazmak için dolma kalem, kurşun kalem, hızlı not almak için tükenmez kalem, kaligrafi yazı ve boyama için fırça kalemi ve vurgulamak için keçeli kalem.
 • Kement. Notlarınızın bir bölümünü seçebilir ve ardından taşıyabilir, yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve kopyalayıp yapıştırabilirsiniz hepsini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
 • Senkronize Özelliği. Notlarınızı ve çizimlerinizi bitirdikten sonra, bunları buluta senkronize edebilir ve bunlara push.boox.com adresinden ve cep telefonunuzdaki BOOX Assistant ile erişebilirsiniz.

Bir çizim ustasıysanız, Nova3’te çeşitli renkler ve kalem fırçalarıyla katmanlar halinde harika çizimler oluşturabilirsiniz. Çok fazla not alırsanız, şablonlar düşüncelerinizi daha iyi düzenlemenize yardımcı olur.

Nova3’ü daha iyi bir 7,8 inç E Mürekkep seçeneği haline getirebilecek bir başka özellik de Android İşletim sistemidir. Nova3, birçok üçüncü parti uygulamasıyla uyumludur. Farklı platformlardaki içeriğe sorunsuz bir şekilde erişmek için Kindle, Kobo, Scribd, Google Drive, Dropbox ve daha fazla uygulama yükleyebilirsiniz.

Ayrıca iki uygulamayı aynı anda çalıştırmak için ekranı bölebilirsiniz. Bir tarafta Kindle, diğer tarafta defter veya NeoBrowser ve sözlük uygulaması ile yan yana hikayeler okuduğunuzu hayal edin. 7,8 inç ekranda iki şeyi aynı anda yapabilir ve uygulamalar arası geçiş yapmadan zaman kazanabilirsiniz.


Nova3 vs. Nova2: Yetenek Düzeyinde Seviye Atlayın

Nova3, hem donanım hem de yazılım açısından önceki modeline kıyasla büyük bir adımdır.

Donanım özelliği olarak Nova3, yükseltilmiş bir sekiz çekirdekli işlemci ve LPDDR4X RAM bulundurmaktadır, bu da onu görev işlemede daha hızlı hale getirir ve daha fazla güç tasarrufu sağlar.

Ayrıca  Nova 3 Bluetooth 5.0’ı destekler ve kaliteli bir yerleşik hoparlör bulundurur. Okurken sesli kitap veya müzik dinlemeyi seviyorsanız, geliştirilmiş veri aktarım hızı ve ses ekipmanıyla 7,8 inç Nova3 tam sizin için.

Nova3’ü gittiğiniz her yere yanınızda götürdüğünüzde, Bluetooth kulaklık veya hoparlör aracılığıyla her zaman hikayelerin ve melodilerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Nova3’ün Nova2’den daha iyi olduğu bir başka özellik de Android 10’dur. Android 10, Android 9’dan yalnızca küçük farklılıklar gösterse de, daha fazla üçüncü parti uygulama ile uyumluluk sunar. Android ile Nova3, V3.0 ürün yazılımının tüm yeni özelliklerini etkinleştirebilirken, Nova2, donanım ve yazılım sınırlamaları nedeniyle bunlardan birkaçını kaçıracaktır.

Ekran kaydı ve NeoBrowser’ın sizin için o kadar önemli olmadığına inanıyorsanız, Nova2’yi seçebilirsiniz. Sistem açısından bölünmüş ekran ve V3.0 güncellemesi ile gelen katmanlar dahil olmak üzere neredeyse tüm gelişmiş aygıt yazılımı özelliklerine sahip Nova 2, Android 9 çalıştıran hala iyi işlevsel bir E Ink tablettir.

Bununla birlikte, taşınabilir Nova modelinizde daha iyi yanıt süresi, gelişmiş genel performans ve iyi yapılandırılmış bir hoparlör istiyorsanız, o zaman Nova3’ü tercih edebilirsiniz. Nova3 size 7,8 inç E Ink cihazında bulabileceğiniz en güçlü özellikleri sunabilir.


Diğer Büyük Form Cihazlara da Göz Atın

Nova3’ün boyutu yalnızca 7,8 inçtir ve bu, PDF’ler gibi geniş formatlı belgeleri göstermek için tam olarak uygun olmadığını gösterir.

NeoReader, A4 boyutundaki bir sayfayı birkaç bölüme ayıracak ve küçük bir cihazda gösterecek kadar güçlü olsa da, PDF’leri rahatça okumak için daha büyük form faktörüne sahip bir tablet kullanmak daha iyi olacaktır.

EPUB ve MOBI gibi yazı puntosunun yeniden ayarlanabildiği materyalleri okumaya alışkınsanız ve bazen göz atmak için bir veya iki PDF dosyasına bakıyorsanız, Nova3 sizin için harika bir cihaz olabilir.

Ancak, akademik dosyaları çoğunlukla PDF formatlarında okuyorsanız, Max Lumi, Note3, ve Note Air gibi büyük bir BOOX E Ink tablet ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilir.

Taşıma kolaylığından dolayı PDF formatındaki belgelerinizi okuyabilediğiniz Nova3’ü tercih edebilirsiniz. Fakat eğer sabit bir okuma alanınız varsa ve çok seyahat etmiyorsanız büyük ekranlı cihazlarımızı tavsiye ederiz.

Nova 3

2 thoughts on “Nova3: 7,8 inçlik Bir Cihazla Her Yerde Okuyun ve Yazın”

 1. Iyi günler, değerli dostlar,
  Uzun yıllardır e kitap okuyucusuyum,
  En son kobo aura almıştım, fakat sonradan araştırdığımda onyx book ların çok daha mükemmel olduğunu, özellikle pdf lerde vurgulama, altını çizme, not alma ve kalemi aktif şekilde kullanmaları takip edince hoşuma gitti
  Şimdi yeni bir kobo aldığımdan dolayı, acaba elinizde 2.el nova 3 varmı, ona da 12 taksit yaparmisiniz, onunda garantisi olurmu, aksesuarları da üstünde olurmu, fiatı ne olur, driver yükleyip verebilirmisiniz, tüm programlar yüklü mü gelir.
  Gelen cevaplara bakarak bir degerlendirme yapacağım. Teşekkürler

  1. Merhaba Talip Bey,
   Şirketimiz ikinci el cihaz alıp satmıyor. Ancak gümrükte açılan ürünler için bir miktar indirimle birlikte kılıfı ve tether’ı ile birlikte 12 taksit imkanı ve garantisi ile satıyoruz. Cihazı açtıktan sonra istediğiniz tüm programları yükleyebiliyorsunuz. Android bir tablette çalışan tüm uygulamaları indirip çalıştırmanız mümkün. Maalesef şu anda elimizde açık Nova3 bulunmuyor. Facebook grubumuzu ikinci el cihazlar için ziyaret edebilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart