Note Air mi yoksa Note 3 mü? Hangi 10.3” ekranlı cihaz size uygun?

Son iki ayda, BOOX, farklı kullanıcı ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için 10,3 inçlik Note serisinde iki model daha çıkarttı.

Note Air ve Note3 tamamen farklı bir tasarıma ve özellik farklılığına sahip olduklarından, kullanıcılar satın alma konusunda kararsız kalabilir.

Bu yazıyla size bu iki harika yeni cihazın temel farklılıklarından bahsederek, hangisinin size en uygun olduğuna karar vermekte sizlere yardımcı olmaya çalıştık.


Note3: Hafif ve Her Açıdan Gelişmiş

Kağıt benzeri yazma deneyimini ve optimum performansı önemsiyorsanız, Note3 sizin için en iyi seçim olacaktır.

Note serisinin en son üyesi olan Note 3, Note 2’nin yerini aldı ve premium Note modelimiz oldu.

Note3, çoğunlukla donanım ve yazılım ilerlemesi nedeniyle Note 2’yi geride bıraktı.

Note 2’de görülen sekiz çekirdekli işlemci, çoklu görev için daha fazla güç sunmak amacı ile Note 3’te geliştirildi. Böylece sayfayı çevirirken, uygulamaları açarken ve web sitelerine göz atarken fark edilir derecede daha yüksek hız elde edebilirsiniz.

Note3, 4G RAM ve 64G ROM depolama alanına sahip olmasına rağmen, geliştirilmiş depolama ve hızlı bellek çözümleri, onu en iyi modelimiz olan Max Lumi’ye yakın hale getiriyor.

Note3’teki LPDDR4X ve UFS2.1, Note2’deki LPDDR3 ve eMMC’den daha hızlı veri aktarabilir. Küçük boyutlu dosyaları aktarırken fark çok hissedilmiyor, ancak büyük dosyalar söz konusu olduğunda farkı göreceksiniz.

Ayrıca Note3’te, Bluetooth 5.0 özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla bağlantıda daha kararlıdır ve BT 4.1 ile Note 2’ye kıyasla saniyede daha fazla veri iletebilir.

Bu nedenle, gelişmiş hız sizin için önemliyse, gelişmiş donanıma sahip Note3 daha uygundur.

Okumaya gelince, Note3, 1872 × 1404 çözünürlük ve 227 dpi ile önden aydınlatmalı 10.3 inç ekrana sahiptir. Boyutu, akademik materyalleri, PDF,  ve e-kitap okumak için mükemmeldir. Ayrıca, ayarlanabilir ön ışık, her sayfada küçükten büyüğe kadar içeriği net bir şekilde okumanıza yardımcı olur. Hem PDF’leri hem de e-kitapları okuyorsanız ve bunlarla ilgili notlar almak istiyorsanız, Note3 her iki ihtiyacı da karşılamak için mükemmel bir cihaz.

Note3, BOOX ailemizdeki çok yönlü bir cihazdır. Bunun nedenlerinden biri, işlevselliği ve boyutu mükemmel bir şekilde dengelemesidir.

Max Lumi ve Max3 gibi süper büyük Max modellerinin aksine, Note3 daha küçüktür ve yalnızca 375 g ağırlığındadır. Note 3’ün bu ideal boyutu, her türlü içeriği görüntülemede çok esnek olmasını sağlar. Ağırlığı, onu Max modellerinden ve 420 g’lık Note Air’den çok daha taşınabilir kılar.

Ayrıca Note3’ün ekranı Note Air’den farklıdır.

Note3, AG (Parlama Önleyici) cam düz kapaklı bir Mobius esnek ekrana sahipken Note Air, AG cam düz kapaklı bir HD Carta ekrana sahiptir. Yani Note3, Note Air’den daha fazla kağıt kalem hissi vermektedir.

10.3 inçlik boyutu seviyorsanız ve yazma deneyimi ile genel performansı daha çok önemsiyorsanız, Note3 sizin için en iyi seçimdir.


Note Air: İnce ve Ergonomik

Kalemden kağıt dokusu ve geniş depolama alanı sizin için çok önemli değilse, esnek, gelişmiş özelliklere sahip ince, şık ve uygun fiyatlı Note Air sizin için en uygun 10,3 inç olabilir.

Not Air, Note serisindeki benzersiz bir modeldir.

Note3 ve Note2’nin geleneksel biçim faktörünün aksine, Note Air, bir tarafta ekstra kavrama sağlamak için daha geniş bir çerçeveye sahiptir. Otomatik dönüş sağlayan G-sensörü size gerçekten ergonomik bir deneyim sunar. Ayrıca lacivert ve turuncunun ferahlatıcı renk kombinasyonu, cihaza daha şık ve canlı bir tarz katıyor.

Tasarımdan bahsederken, Note Air’i 10,3 inçlik bir dizide olağanüstü kılan, 5,8 mm ultra ince gövdesidir. Böyle bir kalınlık, kaliteli bir hoparlörü, özel olarak güçlendirilmiş bir USB C tipi arabirimi, bir güç düğmesini ve çok sayıda gelişmiş donanımı içerir.

Ek olarak, ince ama sert bir gövde oluşturmak için ileri teknoloji kullanıyoruz. Not Air böylece mükemmel el hissi, zahmetsiz tutuş ve olağanüstü performans sağlayan kaliteli bir Android cihaz haline geliyor.

Note Air, Note3 ile aynı temel donanım ve yazılımlardan bazılarına sahiptir: yükseltilmiş güçlü sekiz çekirdekli çip, BT 5.0, Android 10 ve en son aygıt yazılımı. Hepsi bir araya toplanarak duyarlı bir Note Air oluşturur. Note3’ten daha küçük olan özellikleri yalnızca 3 GB LPDDR4X RAM + 32 GB eMMC ROM’a sahip olmasıdır. Buna rağmen, bir sürü dosya, e-kitap ve not için bu kapasite oldukça geniş bir alan.

Note Air ve Note3 arasındaki bir diğer büyük fark ise ekranları. Not Air’de, net metinler oluşturmak ve sayfa yenileme gereksinimlerini azaltmak için, dördüncü nesil E Ink ekranının yükseltilmiş versiyonu olan HD Carta ekran kullanılmış. Note Air çok kağıt benzeri bir his sağlamasa da, kutudaki ekran koruyucu filmi cihaza uygularsanız yazma deneyimini iyileştirecektir.

Kalem kağıt hissi ve geniş depolama alanı sizin için çok önemli değilse, esnek, gelişmiş özelliklere sahip ince, şık ve uygun fiyatlı Note Air sizin için en uygun 10,3 inç olabilir.

Elinizde tuttuğunuzda pişman olmayacaksınız.


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart