Boox’unuza Yazı Tipi Ekleme

Yazı tipi, okuma deneyimini geliştirmek için önemli bir faktördür. E kitaplarınızı daha okunaklı hale getirmek yahut sevdiğiniz bir yazı tipi ile okuma veriminizi arttırmak için font listesinden dilediğiniz yazı tipini seçebilirsiniz. EPUB formatındaki e-kitapları okurken Boox dahili hafızasında 250’den fazla yazı tipinden birini seçebilirsiniz. Bu liste dışında bir font kullanmayı tercih ederseniz aşağıdaki adımları izleyerek dilediğiniz yazı tipini Boox’a yükleyebilirsiniz:

  1. Öncelikle liste dışı fontları kullanmak için belgenizin EPUB formatında olması gerektiğini belirtelim. Belgeniz EPUB formatında değil ise bu formata dönüştürmeniz gerektiğini unutmayın!

2. Yazı tipi depolarını arama motoru ile kolayca bulabilirsiniz. Size ücretli ve ücretsiz olarak yüzlerce yazı tipi sunan sitelerin birinden sevdiğiniz bir fontu indirin. Örneğin; https://www.1001freefonts.com/   üzerinden “Orange Juice-Brittney Murphy ” yazı tipini masaüstünüze indirin.

3. Yazı tipini indirdikten sonra, Boox’unuzun yan taraftaki menüsünde bulunan “Depolama” kısmına gelin. Sağ alt köşedeki Yazı Biçimi dosyası bu işlem için kullanacağınız kısım değil. Depolama yüzdenizi gösteren pencereye dokunun ve açılan menüde “Fonts” klasörüne gelin ve yazı tipini bu dosyanın içine atın. Bu menüde fonts yahut Fonts şeklinde bir dosya yoksa bu isimde bir dosya açmanız gerekmektedir.

4. Sağ tarafta bulunan menüden Kütüphane bölümüne gidip EPUB belgenizi tekrar açın ve o yazı tipini seçerek okumaya başlayın. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart