Boox Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Boox’un en kullanışlı özelliklerinden birine değineceğiz bu yazımızda. Öğretmenler, toplantılarda sunum yapanlar veya sadece cihazda yaptıklarını paylaşmak isteyenler için işte Boox ekranını bilgisayara yansıtma özelliğimiz…

Bu özellik ağ üzerinden yayın transferi ile gerçekleşir. Bunun için öncelikle Google Play Store’a girip “screen stream” şeklinde bir arama yapmalıyız.

Play Store’u hala cihazınıza yüklemediyseniz bu işlemi açıklayan yazı ve videomuza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Blog Yazımız: https://onyxboox.com.tr/google-play-store-aktivasyonu/

Videomuz: https://www.youtube.com/watch?v=HGthVq5ELfU

Play Store’da yaptığımız arama sonunca önümüze çıkan uygulamalardan “Screen Stream with HTTP” adlı uygulamayı bulup cihazımıza yüklemeliyiz.

Uygulamayı açtığımızda karşımıza gelen arayüzde cihazımızın adresi, yayın trafiği ve yayındaki katılımcı göstergeleri bulunur. Yayına geçmek için cihaz adresini bilgisayarın tarayıcısına girmeliyiz. Sağ taraftaki ikonlardan yayını cihazınızın tarayıcısında açabilir, bağlantıyı kopyalayıp paylaşabilir veya bağlantınıza özel QR kodunu paylaşarak farklı cihazlardan katılımcılara yayınınızda yer verebilirsiniz.

Yayına başlamadan önce ufak bir ayarlama yapmamız gerekiyor. Uygulamanın ayarlar kısmına girdiğimizde ilk bölüm arayüz ile ilgili ayarları barındırır. Arayüz temasını seçebilir, tuşları ve yayın seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. İkinci bölümde ise görünüm ayarları mevcuttur. Buradaki “görüntüyü yeniden boyutlandır (resize image)” bölümündeki yüzdeyi değiştirirsek yayın sırasında ekran görünümümüz daha büyük ve etkili görünecektir. Bu yüzdeyi %125’e getirelim.

Yayın boyunca etkili bir görüntü elde etmek istiyorsak cihazı BOOX yazısı ve ana tuşu sağ tarafta kalacak şekilde kullanmalıyız. Bunun için üst menü kısa yolundan ekran görünümünü döndürmeniz yeterli.

Tüm ayarları yaptıktan sonra yayına başlamak için cihazınızın adresini bilgisayardaki tarayıcınıza girmeniz ve cihazınızın alt kısımdaki başlat düğmesine tıklamanız yeterli. Daha sonra cihazda yapacağınız her işlem ve eylem bilgisayar ekranında görünecektir. Yayını bitirmek için ise aynı şekilde alt taraftaki durdur düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

İyi çalışmalar dileriz 🙂

Bizi takip etmeyi unutmayın!

Instagram: onyxbooxturkey

Facebook grubumuz: ONYX BOOX TÜRKİYE

Youtube: onyx boox türkiye

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir